התערוכה השנתית במערות בית גוברין 2024 יוצאת לדרך

התערוכה השנתית במערות בית גוברין 2024 יוצאת לדרך

רשות הטבע והגנים משיקה את התערוכה השנתית במערות בית גוברין שנקראת טהירו. מה בתערוכה?. יצירת האמנות 'טהירו', המבוססת על אלבומו של אביתר בנאי 'עוגן במים', תוצג בגן הלאומי בית גוברין החל מה-20 ביוני עד סוף אוקטובר. כל הפרטים למבקרים. 

מי מציג ומה מחכה לכם התערוכה השנתית במערות בית גוברין 2024 יוצאת לדרך 

רשות הטבע והגנים השיקה הערב (רביעי) את התערוכה השנתית במערת הפעמון בבית גוברין עם יצירת האמנות 'טהירו' של האומנים יוסף משיח, דניאל נחום ואביתר בנאי. 

התערוכה השנתית במערות בית גוברין 2024 יוצאת לדרך

התערוכה השנתית במערות בית גוברין 2024 יוצאת לדרך

תאריכים ושעות פתיחה טהירו התערוכה בבית גוברין 

התערוכה תיפתח לציבור הרחב החל ממחר (20.06) ועד סוף אוקטובר 2024.

ימי פעילות בכל ערבי חמישי ומוצ"ש,

שעות פתיחת התערוכה בין השעות 19:00 ועד 22:00 (כניסה אחרונה לאתר ב-21:00).

הטיול בגן הלאומי יתאפשר במתחם מערות הפעמון בלבד
מחירי התערוכה: 28 ₪ למבוגר/ת, 14 ₪ ילד/ה, 10 ₪ מחזיקי/ות כרטיס מטמון
הרשמה ותשלום מראש לתערוכה דרך הקישור: https://bit.ly/4b8FSn0

ואם אתם מעוניינים בבילוי בקיץ אולי תרצו לקרא על הנחות ומבצעים 1+1 כרטיסי אשראי  אתרי קופונים. 

מה זה טהירו?. על התערוכה החדשה 

שם התערוכה 'טהירו' מגיע מעולמות המיסטיקה היהודית ומפורש כ"זוהר" או "אור עליון שקדם לבריאה". יצירת הוידאו של האמנים יוסף משיח ודניאל נחום מבקשת לשוב אל אותה נקודת ראשית. הרגע של התהו ובהו מתוכו הדברים מתהווים ונוצרים. היצירה מתחילה מצורות ראשוניות מופשטות. לאחר מכן, בהדרגה הופכות לדימויים ברורים הנעים בחלל ואחר כך לסימנים ולאותיות.

איור עטיפת אלבום-אורין קדרון, שדות פורחים של קיבוץ ניר יצחק

איור עטיפת אלבום-אורין קדרון, שדות פורחים של קיבוץ ניר יצחק

איור עטיפת אלבום-אורין קדרון, שדות פורחים של קיבוץ ניר יצחק – מתוך פרויקט זיכרון עוטף, מיזם איור של המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל- אקדמיה לאמנות ועיצוב בירושלים, המבקש להנציח את יופיו של חבל הארץ עוטף עזה כפי שהיה

'טהירו' היא יצירת וידאו וסאונד תלוית זמן ומקום, אשר נוצרה בהשראת המערות בבית גוברין ומתבססת על אלבומו האחרון של אביתר בנאי 'עוגן במים'. מתוך החלל האקוסטי הייחודי של מערות הפעמון בוקעים צלילים ומנגינות, ועל הקירות מוקרנים דימויים שונים היוצרים דואט עדין ביניהם. בין שיר לשיר, בנאי מקריא בקולו טקסטים שנכתבו על ידו במיוחד עבור התערוכה, ובהם גם טקסט של יהודה עמיחי. הטקסטים נוגעים ליחסים אנושיים: בין בני זוג, בין אנשים זרים השונים ובין אדם למקום. במסגרת היצירה, תושמע לראשונה מנגינה מיוחדת בלחן המוסיקאי מאיר בנאי ז"ל. "השירים האלה נותנים לי הקשר, מקום ושייכות, אני זקוק לזה עכשיו מאוד. כולנו זקוקים לזה עכשיו", אומר בנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *