פרויקטים חדשים בנתיבות נדלן

פרויקטים חדשים בנתיבות נדלן 16,000 יחידות דיור חדשות בדרך 

ממשיכים לחזק את תושבי הדרום חבל תקומה עוטף עזה. הותמ"ל אישרה להפקדה תוכנית להקמת רובע חדש בנתיבות. התוכנית כוללת 16,000 יחידות דיור חדשות. בנוסף 470 דונם עבור מבני ציבור, כמיליון מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה, ו-540 דונם שטחים פתוחים. מה בכתבה?. פרויקטים חדשים בנתיבות נדלן

במהלך עונת 2024 נכנסו לבית האח הגדול 3 דיירים מנתיבות. ברק מדר, אחיו התאום נועם מדר ופרידה עוזיאל. 

בדרך לבנייה מואצת פרויקטים חדשים בנתיבות נדלן  התוכנית נערכה ע"י דרמן ורבקל אדריכלות.

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור בראשות הרב נתן אלנתן, אישרה להפקדה תוכנית להקמת רובע מגורים חדש בעיר נתיבות.

התוכנית הינה ביוזמת רשות מקרקעי ישראל בשיתוף עם עיריית נתיבות, והיא ממוקמת בחלק הצפוני של העיר על שטח כולל של כ-4,280 דונם. התוכנית מצטרפת לשורה של תוכניות המקודמות כיום בעיר ומצויות בפיתוח.

הלוק החדש של נתיבות לפי תוכניות הבנייה שאושרו להפקדה

הלוק החדש של נתיבות לפי תוכניות הבנייה שאושרו להפקדה

מה כולל התוכנית החדשה לבניית אלפי יחידות דיור בעיר נתיבות?.

התוכנית כוללת כ-16,000 יחידות דיור שיוקמו בבינוי מגוון והדרגתי: מצמודי קרקע שימשיכו את הבינוי במושבת תקומה ועד לבינוי גבוה של עד 25 קומות במרכז רובע החדש ולאורך הצירים המרכזיים. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-1,600 יוקצו לטובת דירות קטנות (עד 55 מ"ר), וכן כ-4,800 דיוריות, שייתנו מענה למגוון רחב של אוכלוסיות.

מבני ציבור ושטחי מסחר בתכנית הבינוי החדשה 

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת תוספת של 470 דונם עבור מבני ציבור, כמיליון מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, ו-540 דונם שטחים פתוחים. בדרום-מזרח העיר התוכנית כוללת הקמת מתחם תעסוקה חדש הגובל במסוף מטענים המאושר. כמו כן, התוכנית שמה דגש על יצירת מרחב ציבור איכותי הכולל רשת רחובות לעידוד הליכה, שבילי אופניים ורשת תחבורה ציבורית וטיילת לאורך נחל חנון.

פרויקטים חדשים בנתיבות נדלן 16,000 יחידות דיור חדשות בדרך 

פרויקטים חדשים בנתיבות נדלן 16,000 יחידות דיור חדשות בדרך

יו"ר מטה התכנון הלאומי ויו"ר הוועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור, הרב נתן אלנתן 

"מדובר בתוכנית חשובה במעלה בנתיבות, לאחר שהתוכניות הקודמות בעיר נחלו הצלחה רבה ונמצאות כיום בשלבי בניה ופיתוח. הרובע העירוני המוצע, הכולל מתחם תעסוקה חדש, יסייע באופן משמעותי להגדלת היצע הדיור, ויחזק את החזון העירוני של נתיבות כעיר משמעותית באזור הנגב המערבי".

מתכננת הותמ"ל במנהל התכנון, אדר' סיגי בארי:

״התוכנית ממשיכה את תנופת הפיתוח של נתיבות, ומתכתבת עם קו הפיתוח של העיר סביב נחל. תוך חיבור מיטבי לשכונות הקיימות. התוכנית מעגנת בתוכה שדרוג וטיפול בתשתיות. כחלק מחוק הותמ״ל, ומוסיפה לחזק שטחי תעשייה ומסחר בקרבת תחנת הרכבת".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *