מצוקי חוף הים התיכון ימשיכו להיות מוגנים על ידי הממשלה

מצוקי חוף הים התיכון ימשיכו להיות מוגנים על ידי הממשלה

שומרים על המצוק החופי – הממשלה אישרה את הצעת המחליטים של המשרד להגנת הסביבה להארכת פעילותה של החברה הממשלתית להגנות ערכי טבע וקיימות ותיקצובה בסכום כולל של כ-90 מיליון שקל להשלמת ביצוע ההגנות הימיות על המצוקים החופיים בישראל. הבשורה המשמחת?. מצוקי חוף הים התיכון ימשיכו להיות מוגנים על ידי הממשלה. חדשות איכות הסביבה ושמירה על ערכי הטבע בישראל. 

איכות סביבה קיימות וערכי הטבע מצוקי חוף הים התיכון ימשיכו להיות מוגנים על ידי הממשלה

ממשלת ישראל אישרה פה אחד היום (את הצעת השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן. מה בהחלטה?. להאריך את פעילותה של החברה הממשלתית להגנות מצוקים לאורך החוף בישראל בשנתיים נוספות.

התקציב השנתי להגנת ערכי הטבע וחופי הים

במסגרת החלטת הממשלה, אושר תקציב של כ-90 מיליון שקל, לצורך השלמת ביצוע שלב א' של פרויקט ההגנות הימיות על המצוק החופי. בכך, יושלם תקצוב שלב א' בפרויקט ההגנות הימיות על המצוק החופי, בסכום כולל של 360 מיליון שקל.

מצוקי חוף הים התיכון ימשיכו להיות מוגנים על ידי הממשלה

מצוקי חוף הים התיכון ימשיכו להיות מוגנים על ידי הממשלה

רצועת החוף של מדינת ישראל הכירו את משאבי הטבע שלנו 

רצועת החוף של ישראל, לאורכם של כ-190 ק"מ, כוללת כ-45 ק"מ של מצוקים המצויים מעל רצועת החוף בקטע שבין חדרה לאשקלון. במקטעים מסוימים לאורך קו חוף רכס מצוקי כורכר, קיימת סכנת התמוטטות.  עוד באתר מלחמת חרבות ברזל תמונות מבעד לעדשה הרגישה והכואבת של בועז סמוראי

החלטת הממשלה 5053

בהתאם להחלטת ממשלה 5053 – בעניין הקמת חברה ממשלתית ייעודית להתמודדות עם התמוטטות המצוק החופי. זו החלה לפעול בשנת 2015 החברה הממשלתית להגנות מצוקים. למעשה היא מהווה זרוע ביצוע של המשרד להגנת הסביבה. במה היא עוסקת?. בטיפול בהתמוטטות מצוק חוף הים התיכון בנושא הימי.

מטרתה העיקרית של החברה היא לתכנן, לבצע ולתחזק את הקמת ההגנות הימיות, כגון שוברי גלים גאוטיובים ימיים לצד הזנות חול לצורך הרחבת רצועות החוף. מאז הקמתה, ביצעה החברה פרויקטים להגנת המצוק החל מהקמת גאוטיובים לאורך חופי אשקלון, שוברי גלים בנתניה, הזנות חול וכן פעולות לאורך חופים נוספים בשיתוף רשויות מקומיות, על מנת להבטיח את בטיחות הציבור.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *