פסטיבל הפסנתר הבינלאומי בערד 2024 תאריכים מופעים ומידע

פסטיבל הפסנתר הבינלאומי בערד 2024 תאריכים מופעים ומידע

כלי הנגינה הפופולארי שהומצא על ידי ברתולומאו כריסטופורי באיטליה בשנת 1699 זוכה כעת לפסטיבל בעיר ערד. היישוב שמארח את פסטיבל המוזיקה הישראלית, יארח בחודש יולי 2024 פסטיבל שכולו מוקדש לכלי שהמצאי אוצר גלי הנגינה של משפחת מדיצ'י האיטלקית. מה בכתבה?. פסטיבל הפסנתר הבינלאומי בערד 2024 תאריכים מופעים ומידע. פסטיבלים בישראל סיקור באתר המקומון תרבות אומנות ופנאי. 

שנה שלישית של פסטיבל הפסנתר הבינלאומי בערד 2024

זו השנה השלישית בה נערך הפסטיבל בסימן שאיפה וחתירה לחינוך ומצוינות מוזיקלית. ולא רק נגינה מענגת יחוו באי הפסטיבל אלא גם הענקת מלגות לצעירים מהפריפריה. 

מתי נערך הפסטיבל בעיר ערב?

תאריכי האירוע?. החל מה-25 ביולי ועד ה-1 באוגוסט

היכן בערב מתקיים הפסטיבל?. בקונסרבטוריון בערד, רחוב חן 55, ערד

פסטיבל הפסנתר הבינלאומי בערד 2024 צילום יואל לוימקור סקופר

פסטיבל הפסנתר הבינלאומי בערד 2024 צילום יואל לוי
מקור סקופר

אירועים בפסטיבל?. הענק מלגות לצעירים מהפריפריה

קונצרטים עם אמנים ברמה עולמית. כיתות אמן ושיעורים לנוער מצטיין מהארץ ומהעולם וקונצרט חגיגי עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע. וזו לא סתם הופעה. מדוע?. כי מחווה למפונים מהדרום. כ-20 מלגות יוענקו לתלמידים מרחבי הארץ כדי שיוכלו להשתלב בפסטיבל להנות מהחינוך המוסיקלי העשיר.

שבוע ימים בסימן Ebony and Ivory

 הפסטיבל מתקיים בקונסרבטוריון בערד, בניהולו של און כהן, שהינו מוסיקאי ומנכ"ל הפסטיבל, וכולל מגוון רחב של שיעורים וכיתות אמן הפתוחים לקהל הרחב, תחרות וקונצרטי גאלה בשיתוף התזמורת הסימפונית באר שבע, תכניות רסיטלים של אמנים בינ"ל, הרצאות ופאנל מקצועי וקונצרטים מיוחדים בביצוע תלמידי הפסטיבל.  

עוד באתר הדחה רשימת דיירים וחדשות מעריצי האח הגדול 2024 

דבר המייסדת ד"ר מיכל טל  מי שהגתה ויזמה את הפסטיבל ומשמשת כמנהלת האומנותית

מיכל נפגשה כנערה מפגש משנה חיים עם ארתור רובינשטיין כפסנתרנית צעירה, ובבגרותה הצליחה להגשים את חזונה ולגרום לעוד נערים\ות מוכשרים לקבל הזדמנות למפגשים משני חיים שיגרמו להם לשאוף הכי רחוק.

"אנו גאים לפתוח בפעם השלישית את פסטיבל הפסנתר הגדול בדרום, בו מתארחים בני נוער מוכשרים מהארץ ומהעולם, יחד עם סגל מכובד של מוסיקאים ברמה הגבוהה ביותר מגרמניה, אוסטריה, בריטניה, צרפת, ארה"ב וישראל. בנוסף, אנו נרגשים לשתף פעולה עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע ולקיים שני קונצרטים חגיגיים עם הזוכים בתחרות הסינפונייטה והקונצ'רטו שלנו".
 

מעבר לפניה אתר הפסטיבל 

למה אנחנו כל אוהבים להאזין לנגינת הפסנתר?.

באופן אישי ולפני הכל אני חייב להודות שאני לא מנגן. פה ושם היו לי חוויות עם אורגן. אבל הפסנתר, ככלי נגינה, מאז ומתמיד משך את תשומת הלב המוזיקלית שלי. מדוע?. אף פעם לא הבנתי כיצד הוא מהלך עלי קסם, מטייל על נימי הנפש ופורט על הנשמה ועוטף אותה בטוב. אז זה הזמן לנסוע דרומה, לקחת חלק באירוע להנות ממוזיקה מעולה שעושה טוב על הנשמה.

תמונות מלחמת חרבות ברזל 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *