שבוע שימור אתרים מקווה ישראל לוח אירועים מאי 2024

שבוע שימור אתרים מקווה ישראל לוח אירועים מאי 2024

שבוע שימור אתרים מקווה ישראל לוח אירועים מאי 2024

זה לא עוד מקום בו יש אטרקציות חינם בחול המועד. למה אני מתכוון?. בשנים האחרונות הפך אתר המורשת בפאתי חולון לאחד המקומות האהובים כל משפחות לבילוי. מה בכתבה?. שבוע שימור אתרים מקווה ישראל לוח אירועים מאי 2024 הירשמו כעת  

מסורת של בילוי משפחתי מומלץ שבוע שימור אתרים מקווה ישראל לוח אירועים מאי 2024

המועצה לשימור אתרים, בשיתוף משרד המורשת, מזמינה את הציבור הרחב לקחת חלק בעשרות אירועי שבוע שימור אתרים – חלקם הגדול ללא תשלום – שיתקיימו בכל רחבי הארץ בין התאריכים י"ד-כ"ג באייר, 31-22 במאי.

אירועי שבוע שימור אתרים יוצא לדרך עשרות סיורים ופעילויות, רובם ללא תשלום, בכל רחבי הארץ
י"ד-כ"ג באייר, 31-22 במאי.

לוח אירועים 

ימים חמישי-שישי, 24-23.5, "בתים מבפנים" במקווה ישראל. במסגרת אירוע "בתים מבפנים", יתקיימו שלושה סיורים במקווה ישראל, בית הספר החקלאי הראשון בארץ ישראל:

ביום חמישי, 23.5, בשעה 17:00, "רוח המקום" – כיצד מתמודד מקווה ישראל עם לחצי פיתוח מתמידים, וכיצד שומרים על רוח המקום, ערכיו והנרטיבים שלו. הסיור בהדרכת יעל אטקין, מנהלת מחוז תל אביב במועצה לשימור אתרים.

שישי, 24.5, בשעות 10:00 ו-11:00, סיפורו של מקווה ישראל – סיורים בהובלת מדריכי מרכז המבקרים של מקווה ישראל אל האתרים ההיסטוריים של הכפר: בית הכנסת, שדרת הדקלים, הפיקוס הבנגלי, סדנת המכניקה (בה יוצרה, בין השאר, מרגמת הדוידקה) ועוד.

ההשתתפות בכל הסיורים ללא תשלום אבל מותנית בהרשמה מראש באתר "בתים מבפנים". מספר המקומות מוגבל.

מענקים לנכים 2024 כמה כסף זה שווה לכם 

שבוע שימור אתרים מקווה ישראל לוח אירועים מאי 2024
שבוע שימור אתרים מקווה ישראל לוח אירועים מאי 2024

שישי, 24.5, 13:00-09:00, "דרך עולי הרגל ההיסטורית מיפו לירושלים": סיור מיוחד בהדרכת יעל אטקין ומיכל הלוי-בר, מנהלות מחוזות ת"א ומרכז במועצה לשימור אתרים.
ללא תשלום אבל מותנה בהרשמה מראש (הנחיות הגעה לנקודת ההתחלה והסיום יישלחו למשתתפים ערב הסיור). לפרטים ולהרשמה: tlvintshimur@gmail.com

האח הגדול רשימת דיירים סופית 2024 

למה להגיע לכאן?.

המקום שעליו אמר דוד בן גוריון – ״אלמלא הוקם מקוה ישראל – ספק אם הייתה קמה מדינת ישראל!״ מה באתר המורשת?.  סיורים מודרכים ברוח תקופת תש״ח. נכיר את העבודה העברית ובעיקר הגנה עברית. כאן התנדבו רוב התלמידים והמורים לארגון ה”הגנה”, כאן התאמנו בנשק, כאן הוסתר נשק בסליקים, כאן הומצאו כלי לחימה והבולטת ביניהם “הדוידקה”. במקום בולטים האתרים שבהם התרחשו המאורעות, המכניקה בה הומצאו כלי נשק. היקב בהם התאמנו, הוסתרו נשקים והושבעו ל”הגנה”.

 

 

 

 למה אנחנו אוהבים לטייל באתרי מורשת?. 

כמעט בלי שהרגשנו הפכו בשנים האחרונות אתרי המורשת ברחבי הארץ למוקד בילוי. למה הוא נחשב כפעילות מומלצת להורים וילדים ולא רק במהלך 2024?. האתרים מהווים מקום מעולה לפעילות חינוכית. מה זה מאפשר?. גם פעילויות חינם ללא תשלום, או בתשלום סמלי, השתתפות בסדנאות מרתקות ברוח החג. ומה לסיום?. פעילות חווייתית עם מסר חינוכי. 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *