לאה גול תערוכת יחיד תערוכות מומלצות בתל אביב

לאה גול תערוכת יחיד תערוכות מומלצות בתל אביב חשופה לאיתני הטבע

ושוב אנו במדור תערוכות מומלצות. על מה נמלית לכם הפעם?. קבלו את לאה גול תערוכת יחיד תערוכות מומלצות בתל אביב חשופה לאיתני הטבע. הפתיחה חגיגית ביום רביעי ה15.5.2024 בשעה 19:30 בגלריית בית ציוני אמריקה

גלריית בית ציוני אמריקה לאה גול תערוכת יחיד

זוהי תערוכת היחיד הראשונה בישראל של הציירת לאה גול. היכן היא פעילה?.  בארץ מולדתה תורכיה הספיקה לעשות לעצמה שם ומקום בעולם האמנות .

עוד באתר לוח תשלומים ביטוח לאומי מתי נכנס הכסף לבנק החודש 

הציירת לאה גול יוצרת את עצמה בכל ציור, בכל יצירה היא חושפת צד נוסף שלה אשר מגלה את סיפור חייה המטלטל. מה זה אומר?. הסיפור אשר לקח אותה ממחוזות ילדותה האוריינטליים אשר באיסטנבול תורכיה, עת הייתה ילדה למשפחה מוסלמית. בהמשך העביר אותה ברחבי הגלובוס בחיפוש אחר משמעות לחייה.  היכן היא מצאה את אותה משמעות?. בעולם הקודש היהודי.

לאה גול תערוכת יחיד תערוכות מומלצות בתל אביב

לאה גול תערוכת יחיד תערוכות מומלצות בתל אביב

מתגיירת ומגלה מקור כח 

לאה התגיירה באמונה שלמה כי הדת היהודית היא מקור הכוח ובעלת המשמעות לחייה. לאורך כל הדרך המפותלת אשר עברה, היא נשארה חשופה ונאמנה לעצמה, את עולמה הפנימי העשיר היא הביעה בציוריה אשר היו לעוגן.

על היצירה תערוכות בטורקיה ורחבי העולם נשיותה וסיפורי קודש הופכים לסיפור מכשף ומסתורי

היא השתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות ואף הציגה תערוכות יחיד בעיר הולדתה איסטנבול שם עשתה לה שם כאומנית פורצת דרך. היא נוטה לצייר על קנבסים גדולי ממדים אשר גורמים לצופה להיטמע בעבודה, ,פלטת הצבעים שלה עזה ומגוונת והיא אינה חוששת לנסות, לטעות , להצליח ולהיחשף. הדימויים המופיעים בציוריה הינם מעולמה הפנימי, תוך התייחסות והדהוד לסיפור חייה, ילדיה, נשיותה וסיפורי הקודש אותם היא הופכת לסיפור מכשף ומסתורי . עם נושאים אלו ועוד היא מתכתבת ומנציחה אותם על הבד. 

סיפור מכשף ומסתורי ציור של Lea Gul

סיפור מכשף ומסתורי ציור של Lea Gul

עוצמה נשית בציור ואיתני הטבע

בציור המוביל את התערוכה אנו רואים שתי דמויות נשיות הבוקעת מתוך דמות מסתורית, הן מפלסות את דרכן כעץ השואף כלפי מעלה אל אור השמש החם. שתי הדמויות הנשיות אשר אחת מהן מהורהרת והשנייה מטה את גופה כלפי מעלה, מאחוריהן מצוירת הלבנה שמסמלת את הצד הנשי שבטבע.

שווה לראות תמונות מלחמת חרבות ברזל

היא מטעינה אותן בכוח ועוצמה נשית מתפרצת כשהן חשופות לאיתני הבריאה אך חוזקתן נכרת. ביצירתה של לאה היא מציירת את הפורטרט האנושי, מתוך הקשבה פנימית וחיבור אינטואיטיבי היא מפתחת סגנון אישי וייחודי היא חוקרת את עברה ותוהה לגבי עתידה כאשה יוצרת במקום חדש אשר מאתגר אותה. כאוצרת המלווה את תהליך יצירתה אני יודעת כי היא תמצא לה מקום בעולם האמנות הישראלי כי לעבודתה יש כוח עוצמה ציוריה מרתקים והצופים בהם נפעמים.

 הציירת לאה גול Lea Gul

הציירת לאה גול Lea Gul

 הפרטים על התערוכה שעות פעילות ותאריך נעילה

נעילה : 16.6.2024
שעות ביקור בתערוכה של אלה גול:
ראשון עד חמישי 09:00-21:00
שישי בין השעות 09:00-14:00
מוצאי שבת עד 22:00

היכן הגלריה?. רח' דניאל פריש 1 , תל אביב
אוצרת התערוכה: גלית צימבליסט

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *