יום הזיכרון נחל שורק מקבלים השראה מהנרצחים

יום הזיכרון נחל שורק מקבלים השראה מהנרצחים

מיזם הנצחה מרגש. מועצה אזורית נחל שורק יצאה במיזם מרגש משפטי השראה שהותירו אחריהם חללי המלחמה הודפסו ונתלו תחת דגלי ישראל ברחבי המועצה. יום הזיכרון נחל שורק מקבלים השראה מהנרצחים.

 בדמעות צער ואובדן יום הזיכרון נחל שורק מקבלים השראה מהנרצחים

השנה לא ניתן לציין את יום הזיכרון והעצמאות כרגיל. המדינה בת 76. לאור התחושות הקשות חיפשו במ.א נחל שורק דרך נוספת. מלבד הטקסים ומסגרות החינוך, לציין את ימי הזיכרון והעצמאות והחליטו לייצג זאת באופן סמלי במרחב הציבורי של יישובי המועצה.

עוד באתר מענק לנכים 2024 הקצבה החדשה מתי הכסף נכנס לבנק

המועצה ריכזה משפטי השראה שהותירו אחריהם חללי המלחמה האחרונה וחללי המועצה מקום המדינה. הוכנו מהם שלטים מעוצבים שנתלו תחת הדגלים. היכן?. ברחובות מרכזיים ובטיילות בכלל יישובי המועצה.

הפרויקט שהחל ביום השואה גרר תגובות נרגשות של רבים מתושבי המועצה, שאף ביקשו להוסיף משפטים של בני משפחתם שנרצחו או נפלו במלחמת חרבות ברזל, והתרגשו מאוד מההנצחה הייחודית והמכבדת.

שי רייכנר, ראש המועצה האזורית נחל שורק: השנה אנו זוכרים יותר מתמיד את "מגש הכסף". מה נכתב בו?. עליו מוגשת לנו מדינת היהודים. שמחת העצמאות מהולה בעצב וכאב רב. לא ניתן להתעלם מקשר הדמים שנוצר בין קורבנם של חללי המלחמה לתקוותנו להיות עם חופשי בארצנו.

חיפשנו דרך שתכבד את החללים הרבים שאיבדנו. כעם וכקהילה. דרך שתנציח אותם כך שיישארו בליבנו גם בהמשך. הפרויקט זכה לתהודה רבה והתרגשות אצל התושבים. יותר מכך- אצל המשפחות השכולות. אני תקווה שהצלחנו במעט להקל על כאבם מתוך ידיעה שאנו זוכרים ונמשיך לזכור.

הטבת חניה בפלמחים לתושבי נס ציונה

לפני 76 שנה ויותר ציוני דרך חשובים

29/11/1947 תוכנית החלוקה של ארץ ישראל מאושרת באומות המאוחדות
14/05/1948 דוד בן גוריון מקריא את הכרזת העצמאות ולמעשה מכריז על הקמת מדינת ישראל
15/05/1948 סיום המנדט הבריטי על ארץ ישראל

יום הזיכרון נחל שורק מקבלים השראה מהנרצחים

יום הזיכרון נחל שורק מקבלים השראה מהנרצחים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *