מלחמת חרבות ברזל תמונות מבעד לעדשה הרגישה והכואבת של בועז סמוראי

מלחמת חרבות ברזל תמונות מבעד לעדשה הרגישה והכואבת של בועז סמוראי

עדשת ברזל מביאה לנו את מלחמת חרבות ברזל תמונות מבעד לעדשה הרגישה והכואבת של בועז סמוראי. בועז, צלם טבע אילתי ולוחם במילואים יציג את התמונות בתערוכה שתפתח במוזיאון אילת זו עירי, הכניסה ללא תשלום , אירוע פתיחת התערוכה – 9.5.2024.

אם אתם מגיעים לעיר אילת, גם אם למטרות נופש ומנוחה, נמליץ לכם להגיע לתערוכה המציגה את המלחמה. מזווית קצת אחרת. היכן התערוכה?.  מוזיאון אילת זו עירי. כמה עולה כניסה?. חינם ללא תשלום. 

היציאה למילואים הביאה את מלחמת חרבות ברזל תמונות מבעד לעדשה הרגישה של צלם הטבע

ב-8 באוקטובר לבש סמוראי את מדיו, אחרי שהמתין לקריאה למילואים שלא הגיעה, ונסע ביוזמתו לסייע באזור העוטף. סמוראי, קצין הנדסה קרבית במילואים, הצטרף לחיילים שסרקו את כל שטחי העוטף שהותקפו, בחיפוש אחר מטענים ונשק.

שווה לבדוק ==>    האח הגדול 2024 רשימת משתתפים מעודכנת 

בהמשך הצטרף לצוותי זק"א שעסקו בפינוי גופות ואז צורף לצוותי מילואים שלחמו בלב עזה. צלף מרוכז במטרה, חיילים בסיור מבצעי. כלי רכב שרופים, בתים הרוסים. מבטי כאב על פניהם של חיילים המפנים פצוע על אלונקה. כלב עם עיניים עגומות מציץ מבין הריסות וקרעי מזרנים ושמיכות.

תערוכת עדשת ברזל צילום בועז סמוראי מקור יחצ

תערוכת עדשת ברזל צילום בועז סמוראי מקור יחצ

אש ותמרות עשן ולצידם איים של שקט – חייל מניח תפילין

עוד בתערוכה – חייל חובק כלב אל חיקו, מזיגה של קפה מהפינג'אן המפוייח, מכתב ששלחה ילדה לחייל, תפילת חיילים משותפת לפני יציאה לקרב, חיילים משחקים כדורעף וכדורגל מונח דומם לצד משגר טילים, גופה מכוסה ולידה גלגיליות ורודות. אלה הם רק חלק קטן מהרגעים, המטלטלים ומקוטבים, שיוצגו בתערוכה.

מלחמת חרבות ברזל תמונות מבעד לעדשה הרגישה והכואבת של בועז סמוראי

מלחמת חרבות ברזל תמונות מבעד לעדשה הרגישה והכואבת של בועז סמוראי

"ביקשו ממני להיות מתעד מבצעי – להצטרף לחיילים ולצלם פריטים מבצעיים של החמאס לצרכי תחקיר. מהר מאוד הבנתי שמימדי הזוועה עצומים ובלתי נתפסים והרגשתי צורך עז ואינסטינקטיבי לתעד גם לצרכים לאומיים, חברתיים והיסטוריים. בין משימה אחת לשנייה צילמתי את הרגעים שאני קורא להם 'בין לבין'. רגעים אישיים, מפגשים מיוחדים, מגע אנושי".

הצלם בועז סמוראי מספר על החוויות במלחמה

"הצטרפתי לצוות של מתעדים צבאיים שכולם צעירים בסדיר, וראיתי איך מיום ליום נפשם נשחקת. אני עצמי, בגיל 45 ועם ניסיון רב שנים, עברתי טראומה לא קלה. בהתחלה היה בי כעס גדול ורצון לפוצץ ולקרוע לגזרים. ובהמשך כשראיתי את המחיר הכבד שאנחנו משלמים, את הפצועים וההרוגים, התמלאתי בעצב וכדי לא לשקוע בו החלטתי להתמקד בדברים היפים שיש בנו כעם.

במיוחד בדור הצעיר והנפלא הזה שנשלח להוציא אותנו מהבוץ. פגשתי צעירים מדהימים וערכיים ואני מנסה באמצעות התערוכה להעביר מסר של תקווה. זו אף שליחות מבחינתי לתת תמונה הפוכה לאנטישמיות שמשתוללת נגדנו בעולם".

תמונות מהמלחמה תערוכת עדשת ברזל צילום בועז סמוראי

תמונות מהמלחמה תערוכת עדשת ברזל צילום בועז סמוראי

ויש גם מפגש אישי עם הצלם בתערוכה באילת

מפגשים אישיים עם בועז סמוראי יתקיימו בכל יום חמישי, בין התאריכים 16.5-6.6, בין השעות 20:00-21:15.
המפגשים ייפתחו בסיור מודרך בתערוכה. לאחריו שיח עם סמוראי. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *