ורדה ברגר תערוכת יחיד בית האמנים בתל אביב מקור סקופר

ורדה ברגר תערוכת יחיד בית האמנים בתל אביב

ורדה ברגר תערוכת יחיד בית האמנים בתל אביב

מחפשים תערוכה מומלצת בתל אביב?. קבלו את האמנית "שלא שותקת". מה בתערוכה?. אוֹת ו־כֶּתם. ורדה ברגר תערוכת יחיד בית האמנים בתל אביב. התערוכה עוקבת אחר התפתחות יצירתה של ורדה בּרֶגר כאמנית מחאה. בציור ובשירה היא מעבירה את המסר בשפתה: "אנו, בני אנוש, חולקים את כדור הארץ עם החי והצומח. אנו קשורים כחוליות בשרשרת, ניתוק חוליה אחת מסכן את כולנו, וכמין העומד בראש הפירמידה אנו נושאים באחריות לשמור את המגוון כולו בכוכב החיים המופלא שלנו, על פי תחזיות מדענים אנו באמצעה של ההכחדה הששית. עתידנו מותנה בדרך של חיים בצוותא, בשוויון משאבים עם החי והצומח ובשלום עם שכנינו ובעולם כולו".

פתיחה חגיגית יום שבת 4.5.2024 בשעה :11:00 ורדה ברגר תערוכת יחיד בית האמנים בתל אביב ועד 25.5.2024

ורדה בְּרֶגר 1986-2024 – רטרוספקטיבה
בבית האמנים, בתל אביב
רח’ אלחריזי 9
אוצרת : נורית טל-טנא

עוד באתר האח הגדול 2024 רשימת משתתפים וסקרים 

 אלמנטים חשובים ביצירה אוניברסלית ובה בעת לוקאלית

התייחסותה של ברגר לנושאים אלו באמנותה היא אוניברסלית ובה בעת לוקאלית, על-זמנית ובה בעת עכשווית. האיום הגרעיני, נדידה ומוות בטביעה של פליטים מאזורי רעב ומלחמה, אפליית נשים קשה, רציחות מטעמי "כבוד" המשפחה, ולאחרונה אירועי הזוועה בשבעה באוקטובר והמלחמה הנמשכת, הרס והרג רבים ביניהם חפים מפשע. מעל לכל, אכזבתה האישית ממולדתה – ישראל, כמדינה ללא חזון לגבולות ושלום.

ורדה בְּרֶגר 1986-2024 – רטרוספקטיבה
בבית האמנים, בתל אביב
רח’ אלחריזי 9
אוצרת : נורית טל-טנא

ורדה ברגר תערוכת יחיד בית האמנים בתל אביב מקור סקופר
ורדה ברגר תערוכת יחיד בית האמנים בתל אביב מקור סקופר

האובייקטים ביצירתה נבראים מתוך כאוס של כתמים: זרמי צבע אקריליק מדולל ,דקיקים וספונטניים, נוצרים בטלטול הנייר וכולאים: אריה, איילה, עירום נשי ללא ראש. אלא שמבט נוסף מגלה סימני תיל, או שהם דרוסים בצמיג שחור או תחת סולית נעל אדומה. איום הקורונה הביאה אותה לעסוק במעגל החיים והיא נתנה לו ביטוי בשלוב ציור וצילום -צילור. בשנים האחרונות, בּרֶגר הוסיפה לעבודותיה סמל המרפרר לסלילDNA ובסיסיו האחידים לכל חי, ולסימן השלום.

היצירה לאורך השנים דרכה של האמנית

במהלך שנות יצירתה, פיתחה האמנית שפת ציור אישית, פרופ' משה צוקרמן עמד על ייחודה: "יש בעבודותיה שקיפות כנגד עוצמת צבע, היוצרת ניגודים מרשימים, ייחודיים מאוד. אין לטעות בזיהוי עבודתה המופלאה, הציורים מאוד אקספרסיביים, מלאי תנועה, ואיכות אמנותית המזמינה השתקעות אסתטית. מדובר בהישג ברמת ההיגד הנובע דווקא מהבו־זמניות של האסתטיקה המרהיבה והמסר הביקורתי."

ורדה ברגר היא "הציירת שאכפת לה" – אמנית בעלת מסר אקולוגי וחברתי, המתעדת לאורך שנים ביכולת מרשימה את מחשבותיה ואת שעיניה רואות.

תערוכות מומלצות זמני התצוגה תאריך נעלת התערוכה שעות פתיחה

נעילה :25.5.2024
שעות ביקור בתערוכה : ב’-ה‘ 10:00 – 13:00, 17:00 – 19:00,
ו’ 10:00 – 13:00,
שבת 11:00 – 14:00,
א’ – סגור.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *