הפחים הכתומים מגיעים לכנרת מבלים ושומרים על איכות הסביבה

הפחים הכתומים מגיעים לכנרת מבלים ושומרים על איכות הסביבה

הפחים הכתומים מגיעים לכנרת מבלים ושומרים על איכות הסביבה

גם בחופי האגם הלאומי נמשכים המאמצים לשמירה על הסביבה. מה בכתבה בנושא איכות הסביבה בישראל?.הפחים הכתומים מגיעים לכנרת מבלים ושומרים על איכות הסביבה . פחים כתומים ייפרסו בכינרת, חוף סוסיתא ללא חד פעמי

מתי כל זה קורה?. רגע לאחר פתיחת עונת הרחצה, המשרד להגנת הסביבה, 'תמיר מיחזור' ואיגוד ערים כינרת הודיעו, במעמד השרה עידית סילמן, על פריסת פחים לאיסוף פסולת אריזות ועל פיילוט של חוף ללא כלים חד פעמיים למען שמירה על ניקיון החופים ומי האגם הלאומי

עוד באתר אתרי מורשת חינם ביום העצמאות הרשימה המלאה

האגם הלאומי נפתח לרחצה והוכרז על פתיחת העונה אבל מה עם הניקיון?. 

עם פתיחת עונת הרחצה בכינרת, השנה, בפעם הראשונה וביוזמת המשרד להגנת הסביבה, איגוד ערים כנרת ו'תמיר מיחזור', נפרסו כ-55 פחים כתומים בחופי איגוד כינרת – צינברי, ברניקי, שקמים, צמח, סוסיתא, חלוקים, לבנון, כורסי דוגית ומפרץ אמנון -המיועדים לפסולת אריזות פלסטיק, מתכת וקרטוני משקה. האריזות שיאספו מהפחים הכתומים מהחופים, יופנו לתחנת המיון של 'תמיר מיחזור' בעפולה ומשם למפעלי המיחזור ברחבי הארץ.

יוצאים לבלות בחג?. מלחמת חרבות ברזל תמונות מבעד לעדשה הרגישה והכואבת של בועז סמוראי

מה קורה בחוף סוסיתא 

בנוסף להצבת הפחים הכתומים ובניסיון לצמצם את השימוש בכלי חד"פ (חד פעמי) בחופי הכינרת, נחנך פיילוט ראשוני בחוף סוסיתא כחוף ללא חד"פ במטרה לבחון את התגייסות הציבור בשמירה על ניקיון הסביבה, המים והחופים.

שווה לקרוא על האירוע הזה תערוכת מתנפחים עזריאלי כניסה חינם

במידה והפיילוט יצלח, יועבר גם לחופי האיגוד הנוספים, זאת בהתאם להתגייסות הציבור למהלך. באיגוד ערים כינרת מציינים כי 80% מהפסולת בים ובחופים בעולם מגיע מחד"פ שעף עם הרוח, הזיהום פוגע בחיות המים והצמחייה. מהלכים אלו יתוגברו בפעולות הסברה של צוותי "המסבירנים" באיגוד כינרת, הפועלים בחופים בהסברה לנופשים על חשיבות השמירה על ניקיון הסביבה והמים והשלכת האשפה לפחים, ואף יציעו להחליף את "שרוולי" כוסות החד"פ, בכוסות רב פעמיות.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *