הלבנת הון חשד להעלמת הכנסות בשווי של למעלה מ-16 מיליון דולר

הלבנת הון חשד להעלמת הכנסות בשווי של למעלה מ-16 מיליון דולר

רשות המיסים חושפת שיניים וממשיכה במאמציה לאתר השתמטות מתשלום מיסים. היום דווח, במסגרת חדשות מס הכנסה, על מקרה בו יהלומן מהמרכז חשוד בהעלמת הכנסות תוך מכירה פיקטיבית של יהלומים בשווי של למעלה מ-16 מיליון דולר.

לפי הודעת רשות המיסים, יהלומן מהמרכז חשוד בהעלמת הכנסות תוך מכירה פיקטיבית של יהלומים בשווי של למעלה מ-16 מיליון דולר. לפי הדיווח, מבקשת המעצר עולה כי החקירה התנהלה במשרד פקיד שומה חקירות תל אביב. 

מדוע נפתחה החקירה בנושא הלבנת הון?.

זו נפתחה בעקבות הליך שומתי במשרד פקיד שומה גוש דן. מה הייתה הסיבה?. עלה החשד כי החשוד העלים לכיסו יהלומים בשווי של למעלה מ-16 מיליון דולר בשנים 2016-2014. מחברה שבבעלותו.

עוד באתר 

טיולי חורף בצפון 2024 מסלולים פתוחים למרות המצב

על פי החשד, הוא עשה זאת באמצעות מכירה פיקטיבית של היהלומים. תוך שהוא מקזז באופן פיקטיבי את תמורתם לכאורה כנגד יתרות ספקים ותיקות שהיו קיימות בחברה באותם הסכומים. וזאת ללא דיווח וללא תשלום המס כנדרש. עוד עולה מהחקירה, כי החשוד הכיר בספרי החברה וחברה נוספת שבבעלותו בהוצאות בגין משכורות פיקטיביות בסכום של למעלה מחצי מיליון שקלים.

במסגרת החקירה נערכו חיפושים בביתו של החשוד ובמשרד של מיצגיו ומעורבים נוספים, ונתפסו מסמכים רבים. החשוד נחקר במשרדי היחידה ובנוסף אליו נחקרו מעורבים נוספים בתיק.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *