שולמית קופף תערוכת יחיד לאמנית בית האמנים תל-אביב מקור סקופר

שולמית קופף תערוכת יחיד לאמנית בית האמנים תל-אביב

שולמית קופף תערוכת יחיד לאמנית בית האמנים תל-אביב

סדרת העבודות החדשה של שולמית קופף תערוכת יחיד עוסקת בדמות האישה. זו נרקמת לעיני הצופה בתוך ציור מופשט. הציורים בפורמטים משתנים. בנויים מרבדים של צבע. מוצגים בטקסטורה וחומרים אחרים . הציר המרכזי והחבוי בהם הוא דמות נשית אשר נושאת על גופה את הסימנים של המאבק להיחלץ מהכאוס המופשט.

עוד באתר חגים 2024 תאריכים וחופשות מעבודה ולימודים

דמות נשית נסתרת שולמית קופף תערוכת יחיד

הדמויות אינן בולטות, ולפעמים קשה לזהות אותן. כפי שאומרת האומנית. "פתאום להפתעתי היא מתגלה, רחוקה מלהיות מושלמת, נלחמת לעצמאות בתוך הכאוס שמאיים להטביע אותה."

מתי נפתח התערוכה?. 9 לחודש מרץ, לרגל יום האישה הבין-לאומי.

זמני התערוכה לפתע היא הופיעה

בית האמנים בתל אביב
רחוב אלחריזי 9
פתיחה ביום שבת ה-9 למרץ, 11:00-14:00

על הציירת שהייתה עיתונאית והביאה את הסקרנות לאומנות 

שולמית מציירת על בדים לא מתוחים על שולחן עבודה או על רצפת הסטודיו, כשהציור מתפתח בצורה אינטואיטיבית וספונטנית. היא מתחילה כל עבודה בזרימה חופשי ללא תכנון מראש של דיו יפני שחור מיוחד אותו היא רוכשת בחנות בפריז.

מומלץ בתל אביב עם הילדים ובחינם תערוכת מתנפחים עזריאלי כניסה חינם תאריכי ושעות פעולות

המרקם עשיר בטקסטורות אשר ניתן להבחין בהן רק כשמתקרבים, ובחלקים מהציור ובטכניקה ייחודית, היא חושפת את הבד הגולמי שהופך להיות שקוף ושאותו שולמית מדגישה על ידי תאורה אחורית, כך שנוצרת עבודה רבת ממדים.

השאלה שמעסיקה אותה היא סקרנות תמידית. זה אך טבעי לציירת שעבדה שנים כעיתונאית. ״מעניין מה יקרה אם..״ כתוצאה של ניסויים כאלו ואחרים היא יוצרת טכניקות ייחודיות.

הציורים בנויים לרוב בקומפוזיציה של ציר מרכזי. יש בהם תנועה במרחב שמזמינה את עין הצופה לשוטט בחקירה לא לינארית. וכשמגלים את הדימוי הנשי אף אפשר לדמיין את תנועת מחול הדמות על המצע הציורי. העדר נקודת עגינה חזותית מהווה סוג של מטאפורה לאופי הבלתי צפוי של החיים.

העבודות של שולמית הן מוקפדות ודורשות התמדה וזמן ממושך של עשייה במגוון הטקסטורות ובגריעה עד לחשיפת המרקם של הבד. יש בעבודותיה אסתטיקה ויופי לצד הכאב והפציעה של החומר שמודגש על ידי הארה שמזכירה נימים ועורקים אנושיים וגם אלמנטים מן הטבע ממבט על.
הסדרה הנוכחית מהווה המשך לעבודות התלת-מימד של שולמית. הן הוצגו בבית האמנים בתל אביב בעבר כאשר הקומפוזיציות הא-סימטריות נפרסות הפעם בדו-מימד. זאת לאחר שעברו טרנספורמציה של חומר , צבע, קו וטקסטורה.

עבודותיה של שולמית מוצגות כעת גם בבנייניי האומה בירושלים בתערוכה ״קפלים״ פסלי קיר, באולם טדי קולק. אוצר, ערן ליטוין.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *