יבול האבוקדו בישראל 2024 המלחמה והשפעתה על היבולים והמגדלים צילום אבוקדו גל

יבול האבוקדו בישראל 2024

יבול האבוקדו בישראל 2024 המלחמה והשפעתה על היבולים והמגדלים

מי לא אוהב לאכול את הפרי הירוק והטעים, שרבים אורים בו מזון בריא ומומלץ?. אבל מה לעשות ומדינת ישראל נמצאת במצב בטחוני יוצא דופן שיש בו להשפיע על תחזוקת המטעים והקטיף?. מה בכתבה?. חדשות חקלאות ישראל יבול האבוקדו בישראל 2024.

בילוי משפחתי חינמי תערוכת מתנפחים עזריאלי כניסה חינם

למרות המלחמה יבול האבוקדו בישראל 2024 שובר שיאים

בכנס מגדלי אבוקדו של מו"פ צפון, שה"מ ומועצת הצמחי נאמר. חרף המלחמה צפוי יבול שיא של כ-250 אלף טון פרי אבוקדו.

מי השתתף בכנס?. באירוע בו לקחו חלק מעל 200 חקלאים, ראשי ארגונים חקלאיים, מנהלי מפעלים וחברות, חוקרים ומדריכים בתחום האבוקדו.

הכנס נערך ביוזמת
מו"פ צפון במכון המחקר מיגל.
שירות ההדרכה והמקצוע (שה"מ) במשרד החקלאות.
בשיתוף מועצת הצמחים וקק"ל.

קטיף אבוקדו בגינוסר בסיוע מתנדבים - צילום אוריה פרנקל, איגוד ערים כינרת
קטיף אבוקדו בגינוסר בסיוע מתנדבים – צילום אוריה פרנקל, איגוד ערים כינרת

נימה אופטימית בכנס שהתקיים בעמק הירדן

משה ברוקנטל, מנהל ענף הפירות במועצת הצמחים אמר בפתח הכנס כי: "חרף הקשיים שהערימה המלחמה על החקלאות הישראלית, לרבות מחסור בכוח אדם בכל הארץ וגישה מוגבלת למטעים צמודי גדר בצפון ובדרום". 

באשר לקטיך פרי הוא הוסיף "  נקטף רוב הפרי במרבית ענפי הפירות בארץ." ולזכות מי נזקף ההישג?. " בזכות התושייה ואומץ ליבם של המגדלים, וההתגייסות של אלפי מתנדבים שהבינו את גודל השעה וחשיבותה של החקלאות." וסיכם במילים " ולכן אין חשש מפני מחסור בפירות בשווקים".

עוד כתבות מעניינות שחזור קוד משתמש רשות המיסים 

בהתייחסו לענף האבוקדו, ציין ברוקנטל כי הענף בישראל נמצא בצמיחה אדירה: "יבול האבוקדו צפוי לעמוד העונה בשיא של כ-250 אלף טון, לעומת כ-150 אלף טון אשתקד. השיא הקודם, עמד לפני שנתיים על כ-210 אלף טון אבוקדו. שולחן מגדלי האבוקדו במועצת הצמחים פועל במגוון דרכים לחיזוק ופיתוח הענף, בהן קידום מחקרים חקלאיים יישומיים בהשקעה של כ-5 מיליון שקלים לשנה, פתיחת שווקים חדשים ברחבי העולם לרבות המזרח הרחוק, פעילות נרחבת שמטרתה הגדלת הצריכה לנפש בקרב הצרכן הישראלי מכ-8-9 ק"ג ל-12 ק"ג פרי בשנה ועוד".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *