לוח זמנים בחירות לרשויות המקומיות 2024

בחירות לעירייה ומחאה חברתית האם המחאה תנצח בבחירות המוניציפליות?.

בחירות לעירייה ומחאה חברתית האם המחאה תנצח בבחירות המוניציפליות?.

בחצי השנה האחרונה אי אפשר להתעלם מכוחה של המחאה החברתית בישראל. מחקרים שנערכו ברחבי העולם מראים קשר בין המחאה החברתית לתוצאות הבחירות. מאמר מיוחד בנושא בחירות לעירייה ומחאה חברתית האם המחאה תנצח בבחירות המוניציפליות בישראל?. דחיית הבחירות ברשויות המקומיות. לאור המצב הביטחוני הצעת החוק של משרד הפנים מציעה לדחות את הבחירות לתאריך 30/01/2024. 

מתי נערכות הבחירות לראשות העיר 2024? בחירות לעירייה ומחאה חברתית

בשל מלחמת "חרבות ברזל" הבחירות לרשויות המקומיות נדחו ובמקום ב- 31.10.23, הן יתקיימו ביום שלישי, יח' אדר א' ה'תשפ"ד, 27 בפברואר 2024.

האם ההפגנות נגד ישפיעו על תוצאות הבחירות לעירייה?

בעולם, כמו בישראל, נערכות לא מעט חמאות חברתיות ברוח התקופה. 

מחקר שנערך בשנת 2018 כאילו צופה את ההווה הנוכחי בישראל. מטרת מחקר זה הייתה להבין את ההשפעה של גיוס אזרחים למחאה לבין תוצאות הבחירות. נושא נוסף שנבדק היה הסבירות שמועמדים חדשים ייכנסו למרוץ לאתגר פוליטיקאים מכהנים. אגב המחאות.

עוד באתר חניוני לילה אתרי קמפינג מומלצים ברחבי הארץ

תוצאות המחקר הראו שהמחאות המבטאות סוגיות ליברליות מובילות לאחוז גדול יותר מנתח הקולות של שתי המפלגות עבור מועמדים דמוקרטיים.  בעוד שהמחאות הדוגלות בסוגיות שמרניות מציעות למועמדים הרפובליקנים נתח גדול יותר מהקולות של שתי המפלגות.

המחאות מבליטות את כישלון הפוליטיקאים המקומיים 

בנוסף, התוצאות הצביעו על כך שהמחאה מאירה אור על כישלונם של פוליטיקאים מכהנים בטיפול בנושאים הקרובים לליבו של הציבור. כיצד זה משפיע על התוצאות?. המחקר מראה שנושא זה מוביל מועמדים איכותיים להיכנס למרוצי הבחירות כדי לאתגר פוליטיקאים מכהנים.

מה המסקנה?. אקטיביזם של אזרחים, שהוכח כמשפיע על החלטות מדיניות של מדינה וחברות, משפיע גם על תוצאות הבחירות.

עוד באתר

מיצג נובה תל אביב שעות פתיחה ומוצגים

מתוך September 2018Social Science Quarterly 99(3) DOI:10.1111/ssqu.12527

כיצד המחאה החברתית שנתה את הבחירות בארצות הברית של אמריקה?. 

מאמר  חשוב נוסף חקר את השפעת מחאות פוליטיות בהקשר של תנועת Black Lives Matter (BLM).

במאמר מוצג ניתוח תוצאות בחירות מ-2,136 מחוזות בארה"ב ב-32 מדינות, תוך מינוף שונות בחשיפה למחאות BLM בין המחוזות במסגרת דו-כיוונית של השפעות קבועות עם קבוצת ביקורת מותאמת.

בניגוד למחקרים קודמים, שדיווחו על השפעות גיוס משמעותיות של הפגנות מקומיות בהקשרים אחרים, אנו מראים שרישומי בוחרים במצטבר לא היו רגישים לנוכחות של מחאות BLM מקומיות. המסקנה של המחקר?. ההיקף הגדול של ההפגנות וסיקור החדשות הנרחב שלהן עשוי היו להפחית את החשיבות של חווית מחאה ממקור ראשון ואף להשפיע על תוצאות הבחירות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *