מחאת הסטודנטים חרבות ברזל האם שנת הלימודים תתחיל בלעדיהם

מחאת הסטודנטים חרבות ברזל האם שנת הלימודים תתחיל בלעדיהם?

מחאת הסטודנטים חרבות ברזל האם שנת הלימודים תתחיל בלעדיהם?

בימים אלו נמצאת מדינת ישראל בעיצומה של מלחמת חרבות ברזל. בין לוחמות ולוחמי המילואים המגויסים בצו 8 נמצאים מאות אלפי סטודנטיות וסטודנטים. הם משרתים בקו הראשון ומאיישים תפקידי מפתח בקו ראשון ובעורף. בימים אלו עלתה לרשת מחאה חדשה הקוראת שלא לפתוח את שנת הלימודים האקדמית 2023-2024 לפני סיום המלחמה. מה בכתבה?. חתמו על העצומה!. מחאת הסטודנטים חרבות ברזל האם שנת הלימודים תתחיל בלעדיהם?

הם בחזית ובעורף והאקדמיה אטומה! מחאת הסטודנטים חרבות ברזל לא מתחילים ללמוד בלעדיהם.

לצד אלו המגויסים בצו 8  לשירות מילואים פעיל ישנם עוד עשרות אלפי סטודנטים חופשיים משירות מילואים. אביה של נ, המשרתת בשירות מילואים פעיל ביחידה מוברחת, מתאר את המצב. אם שנת הלימודים באוניברסיטאות תתחיל לפני שאחרון שמשרתי המילואים יחזרו משדה הקרב זו תהיה יריקה בפנים שלהם. ייווצרו פה שתי אוכלוסיות. אלו שלא נרתמו למאמץ המלחמתי ואלו שנותרו מאחור. לא ניתן שזה יקרה. בשל כך הקמנו עצומה שמטרתה להעלות את המודעות למצבם. אנו תומכים בדחיית שנת הלימודים או ביטול הסמסטר. יהיה פה מצב אבסורדי. מי שלא משרת במילואים יקבל יתרון על פני מי שמחרף את נפשו. אני קורא מכאן לראשי ועד האוניברסיטאות, הממומנות על ידי המדינה – אל תתחילו את שנת הלימודים ללא 95% נוכחות של לוחמי המילואים. ואלו שעדיים בשירות יזכו להקלות משמעותיות.

עוד באתר  עד השקל האחרון המענקים למשרתי המילואים 

איזה הקלות ומענקים מקבלים הסטודנטים משרתי המילואים מהאוניברסיטאות?. 

לפי הכתבה באתר ישראל היום 12/11/2023 אלו המענקים וההקלות הכלכליות שיעניקו מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה למשרתי המילואים ומפוני קו העימות: בכפוף לתקנות המוסד. המידע מבוסס על סקירת מידע ברשת האינטרנט. עיקרי ההטבות. 

הטכניון יעניק סיוע של 6,000 שקל לכל מי שגויסו בצו 8 (לפחות ל־30 יום) לצורכי תשלום שכר לימוד ומעונות. 

אוניברסיטת תל אביב שתעניק 1,000 שקל לכל סטודנט שגויס ( מדובר בסיוע של כ 5 מיליון שח ). בבאר שבע,  אוניברסיטת בן גוריון בנגב תעניק 1,200 שקל וסיוע ייעודי למי שפונו מבתיהם.

ומה תעניק לכם האוניברסיטה העברית בירושלים?. סכום של 15 מיליון שקל שח יאפשר חלוקת 3,750 שח לסטודנטיות וסטודנטים המשרתים במילואים כעת. בנוסף לביטול שכר הדירה במעונות עבור המגויסים. 

באוניברסיטת אריאל  יקצו עד 4,000 שקל לכל סטודנט, ובאוניברסיטת חיפה יעניקו 2,000 שקל. מה תעניק אוניברסיטת בר אילן?. סכום של 5,000-1,000 שקל לכל סטודנט שמשרת בחזית.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *