ממשלת חירום לאומית מי השרים איך זה יעבוד

ממשלת חירום לאומית מי השרים איך זה יעבוד?

ממשלת חירום לאומית מי השרים איך זה יעבוד?

בשעה זו העובדה כבר מוגמרת. חמישה שרים יצטרפו לממשלה ממפלגתו של בני גנץ ויהיו חלק מהממשלה המיוחדת לשעת חירום. מה בכתבה?. חדשות חרבות ברזל ממשלת חירום לאומית מי השרים איך זה יעבוד?. 

ההודעה הרשמית שמסבירה לציבור ממשלת חירום לאומית מי השרים איך זה יעבוד?

המינוי העיקרי של הממשלה החדשה הוא בעיקר בקבינט המלחמה ודחיית החלטות כבדות משקל במגזר הציבורי. בנוסף, הליכי חקיקה חדשה ייעצרו, ( שלום לרפורמה?) וכן פרטים נוספים שייתכן וטרם פורסמו או סוכמו בעל פה. בהודעה משותפת לראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ נאמר: 

בתום פגישה בין ראש הממשלה ויו"ר המחנה הממלכתי שהתקיימה היום (ד'), הסכימו השניים על הקמת ממשלת חירום וקבינט ניהול מלחמה. עיקרי ההסכמות:

יוקם "קבינט ניהול מלחמה" עם שלושה חברים: ראש הממשלה, שר הביטחון ויו"ר המחנה הממלכתי. בנוסף, יכהנו רא"ל (במיל') גדי איזנקוט והשר רון דרמר כמשקיפים בקבינט ניהול המלחמה.
מטעם המחנה הממלכתי יתווספו בסך הכל חמישה שרים ללא תיק לקבינט המדיני-ביטחוני (כשאחד מהם כמשקיף): בני גנץ, גדעון סער, גדי איזנקוט ושני שרים נוספים. זאת למשך תקופת המלחמה.
ישמר מקום בקבינט ניהול המלחמה ליו״ר האופוזיציה במידה ויצטרף.
במהלך תקופת המלחמה לא יקודמו הצעות חוק או החלטות ממשלה שאינן נוגעות לניהול המלחמה. כלל המינויים הבכירים יוארכו אוטומטית במהלך תקופת המלחמה. מה המשמעות של החלטה זו?. הקפאת מינויים חדשים בשירות הציבורי או לפחות כאלו שיימנעו מחלוקות. אגב אבו ג'סם יישאר בתפקידו הבלתי מעורער. 

עוד באתר הקלות במס חרבות ברזל רשות המיסים מס הכנסה מעמ עצמאים וחברות

האם יאיר לפיד הצטרף לממשלה החדשה בראשות בנימין נתניהו?.  

נכון לפרסום כתבה זו טרם פורסמה הודעה בנושא אולם לפי ההסכם שנרקם בין נתניהו לגנץ, ישמר מקום בקבינט ניהול המלחמה ליו״ר האופוזיציה במידה ויצטרף. האם ראש האופוזיציה אמור להצטרף לממשלה החדשה?. זו כבר שאלה שייתכן ונקבל עליה תשובה בימים הקרובים. 

באשר לשאלה האם הממשלה הזו יכולה באמת לתפקד?. ייתכן בהחלט שכן. בסופו של דבר היא לממשלה פריטטית כמו הממשלת החידלון של גנץ-נתניהו וממילא יש לימין אלטרנטיבה להמשיך בממשלה עם 64 חברי כנסת. 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *