זיהום בחופים איזה חוף בישראל הכי נקי בישראל 

זיהום בחופים איזה חוף בישראל הכי נקי

זיהום בחופים איזה חוף בישראל הכי נקי בישראל 

מה קורה לחופי הים הפתוחים של מדינת ישראל?. בשורות שאינן מעודדות נשמעות המשרד לאיכות הסביבה. מה בכתבה?.  ירידה ברמת הניקיון בחופים הפתוחים של ישראל לאחר פתיחת שנת הלימודים. מה המשמעות?. רק 71.2% מחופים הפתוחים בישראל דורגו כנקיים במדד חוף נקי במחצית הראשונה של חודש ספטמבר 2023.

רוצים חוף לא מזוהם?. זיהום בחופים איזה חוף בישראל הכי נקי

לפי נתוני מדד חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה אל המספרים העגומים.  רק 71.2% מהחופים הפתוחים בישראל החופים הבלתי מוכרזים  מדורגים כנקיים מאוד. היכן מדורגים כל היתר?.  או כנקיים במדד הראשון של ספטמבר 2023. מדובר בירידה לעומת המדד אשתקד, שעמד על 90% מהחופים נקיים.

מה קורה בחופי בת ים ונתניה?. החופים המצטיינים! 

הרשויות החופיות הנקיות ביותר (בעלת ממוצע ציון נקי מאוד) היו במדד זה נתניה ובת ים.

רשויות בעלות ציון ממוצע בינוני: חיפה, טירת הכרמל, מטה אשר, עמק חפר, הרצליה ואשקלון. ניקיון החופים הוא באחריות הרשויות החופיות.

עוד באתר איתור קלפי בחירות 2023 לרשויות המקומיות

הכירו את תכנית חוף נקי של המשרד לאיכות הסביבה  

החל מ-1 ביולי, המשרד להגנת הסביבה מסייע לרשויות החופיות ברחבי הארץ בתגבור פעולות האכיפה לשמירה על ניקיון החופים במסגרת תוכנית "חוף נקי" של המשרד. הסיוע ניתן באמצעות תגבור כוח הפיקוח על-ידי שוטרי משטרת ישראל, אשר מלווים את הפקחים מטעם הרשות החופית בפעולות הפיקוח ואכיפה, במטרה ליצור הרתעה מול משליכי פסולת בחופי הים וכן לצמצם את הנזק לסביבה החופית והימית. במסגרת פעילות האכיפה, המלכלכים בחוף עלולים להיקנס בסכום של עד 750 שקל על השלכת פסולת בשל הרגישות הגבוהה של החופים.

איזה רשויות אחראיות לניקוי החופים הפתוחים בישראל?.

16 הרשויות החופיות המשתתפות בפעילות השנה הן: נתניה, הרצליה, מועצה אזורית חוף הכרמל, מועצה אזורית עמק חפר, אשקלון, מועצה אזורית מטה אשר, איגוד ערים כינרת, אשדוד, עיריית נהריה, טירת כרמל, עיריית עכו, עיריית חיפה, תל-אביב יפו, מועצה אזורית חוף השרון, אילת וחוף אשקלון.

עד כה, במסגרת תגבור אכיפת ניקיון בחופים של תכנית "חוף נקי", דווחו 346 פעולות אכיפה עם 678 שוטרים, חולקו 3,458 קנסות, מתוכם 1,045 קנסות בתחום הניקיון.

שנת 2023 היא השנה ה-18 של תוכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה. מטרתה למזער את מפגע הפסולת החופית והימית בישראל ולפעול לניקיונם של החופים והים על פי מחויבות בין-לאומית, לטובת הסביבה והציבור בישראל.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *