הדברת נמלי אש נמלים אדומות מה עושים במקרה של עקיצה?

הדברת נמלי אש נמלים אדומות מה עושים במקרה של עקיצה?

הדברת נמלי אש נמלים אדומות מה עושים במקרה של עקיצה?

אין תיאור נכון ומדויק יותר למטרד של הקיץ -קטנה אבל מציקה. מה בכתבה?. מדריך הדברת נמלי אש נמלים אדומות מה עושים במקרה של עקיצה?.  המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים קיימו פעילות ארצית נרחבת לניטור נמלת האש הקטנה באזורים נרחבים מצפון הארץ לדרומה.

איך מתמודדים הדברת נמלי אש נמלים אדומות מה עושים במקרה של עקיצה?

הכירו את המטרד של הקיץ במדינת ישראל. נמלת האש הקטנה (Wasmannia auropunctata) מופיעה ברשימת מאה המינים הפולשים הבעייתיים ביותר בעולם של האיגוד הבין-לאומי לשימור הטבע ומשאבי הטבע IUCN.

שלא כמיני הנמלים המקומיות, עקיצתה של נמלת האש כואבת מאוד ויוצרת מעין כווייה. החל מאוגוסט 2020 מתפרסמים נתוני הניטור של נגיעות נמלת האש הקטנה במשתלות.

חשוב לזכור שקופות החולים הן הקו הראשון של טיפול בבריאות הציבור. יש לכם חשש לעקיצה?. פנו מידית לקופת החולים שלכם או טלפנו למוקד לקבלת הנחיות.

לזהות את הכוויה ואת העקיצה של נמלה האדומה הנחיות לטיפול

הנמלה האדומה עוקצת בני אדם בכל שעות היום, בבית ומבחוץ לבית. עקיצת בני אדם מתרחשת פעמים רבות כאשר הנמלים נלכדות בין עור הגוף לבגדים.

עקיצת הנמלה כואבת מאוד ויוצרת מעין כווייה על העור הנותרת כמה שעות עד ימים. אצל מקצת מהאנשים יכולה להתפתח תגובה אלרגית חריפה. נוסף כל פגיעה באדם, הנמלה עלולה לפגוע בחיות בית, בחיות משק, בחיות בר, בגידולים חקלאיים, בגינון ובמגוון הביולוגי.

להנחיות המלאות עקיצת נמלי אש מה עושים?. 

איזה תכשירים יש נגד נמלת האש האדומה?. האם להזמין מדביר מוסמך?.

בשוק קיימים תכשירי הדברה שיש בהם ציון מיוחד כמיועדים להדברת נמלת האש הקטנה. כל התכשירים הללו הם מסוג פיתיון רעיל, שהנמלים אוספות לתוך הקן, וכך יש פגיעה גם במלכה ולא רק בפועלות. יש להשתמש בתכשירים אלו אך רק בהתאם להוראות התווית.

איך מתחילים את ההדברה של הנמלה בחצר הבית?. כטיפול ראשוני מומלץ להדביר את נמלת האש הקטנה בעזרת פיתיונות גרגריים מחוץ לבית – בכל שטח הגינה והחצר. אם טיפול זה לא פתר את הבעיה ניתן לפזר פיתיונות גרגריים או פיתיון ג'ל גם בתוך הבית.

בין התכשירים המצוינים באתר המשרד לאיכות הסביבה:

אדוויון פתיון גרגרי להדברת נמלת האש, יבואן/יצרן זרעים גדרה בע"מ
אנטי אנט יבואן/יצרן אקו רד (כמיארט) בע"מ

למידע נוסף נמלת אש הדברה והנחיות במקרה של עקיצה

צפו בווידאו נמלת האש הקטנה עקיצה והדברה קרדיט צילום המשרד להגנת הסביבה 
YouTube video player

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *