ביקורת מס הכנסה פקיד שומה ירושלים

ביקורת מס הכנסה פקיד שומה ירושלים

ביקורת מס הכנסה פקיד שומה ירושלים

מעת לעת רשות המסים, באמצעות משרד פקיד שומה ירושלים 3, עורכת ביקורת מס הכנסה פקיד שומה ירושלים.

מה מטרת הביקורת ?. לבחון את רמת הציות להוראות ניהול ספרים ורישום הכנסות, לשמר ולהגביר את ההרתעה, ולבצע ביקורת חוזרת בעסקים שבהם נמצאו הפרות בעבר.

תוצאות הביקור של רשות המיסים בעסקים ביקורת מס הכנסה פקיד שומה ירושלים 

במסגרת הביקורת נבדקו 52 עסקים ממגוון ענפים, ונתגלו 7 מקרים של אי רישום הכנסות ועוד 3 מקרים של אי ניהול ספרים. המבצע כלל קניות ביקורת סמויות ותצפיות מקדימות על התנהלות העסקים.

עוד באתר איך להסתיר מחובר בוואטסאפ טיפים חשובים

מה גילו פקידי השומה?.

במהלך המבצע הגיעו המבקרים לקיוסק שבו נערכה קניית ביקורת סמויה שלא נרשמה בקופה. המבקרים מצאו שתי שקיות עם מזומן בסך 2,628 ₪ במגירה מתחת לקופה, וספחי אשראי שהעידו על הכנסות שלא נרשמו במהלך הימים האחרונים. בסך הכל, גילו המבקרים הכנסות של 2,799 ₪ שלא דווחו.

קבלתם תשלום?. חובה לרשום אותו בקופה!

במקרה אחר הגיעו המבקרים לדוכן פירות וירקות שגם בו נערכה קניית ביקורת סמויה שלא נרשמה בקופה. המבקרים ערכו תצפית על הדוכן וגילו שהמוכר מקבל כסף ולא רושם אותו בקופה או בכל תיעוד שהוא. בספירת הקופה נמצא עודף במזומן ובספחי אשראי של 3,315 ₪.

במסגרת המבצע נתגלו אי רישומי תקבולים בשתי מספרות שונות בעיר. באחת מהן נתגלה כי הספר עובד כעצמאי מזה שנתיים אך לא מנהל ספרי עסק כלל. באחרת נמצא כי הספר לא רשם הכנסות בסך כולל של 20 אלף ₪ במהלך השנה.

למה רשות המיסים עורכת ביקורות בעסקים?. 

מבצע זה נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה. לפעולה זו שלוש מטרות:

להביא לדיווחי אמת

לגביית מס אמת

להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *