סיפור חייו של רב סמל איתמר אליה ז"ל צילום דוברות מדא

סיפור חייו של רב סמל איתמר אליה ז״ל

סיפור חייו של רב סמל איתמר אליה ז״ל

פגשו עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום מתחנת מד״א בערד את שמואל אליה, אביו של רב סמל איתמר אליה ז״ל, שהגיע לתחנה על מנת לחלוק את סיפור חייו של לוחם יחידת הקומנדו שייטת 13, איתמר אליה, שנהרג באסון השייטת בשנת 1997. יהי זכרו ברוך. סיפור חייו של רב סמל איתמר אליה ז"ל.

רב סמל איתמר אליה ז״ל נולד בערד בשנת 1976, בן בכור לעדנה ושמואל. אח לאוריאל ואיה. כבר בילדותו ניכר שיהיה סקרן וחפץ דעת. בבית הספר באה סקרנותו לידי ביטוי בשאיפה לדעת הכול, בלמידה מעמיקה, באהבת הקריאה, וכמו כן התפתחה אהבתו למוזיקה. למד מוזיקה מגיל שמונה וניגן בחלילית, ולאחר מכן, במשך תשע שנים, ניגן בקלרנית.

מחטיבת הביניים ליחידה מובחרת סיפור חייו של רב סמל איתמר אליה ז״ל

עם כניסתו לחטיבת הביניים הצטרף איתמר לחוגי הסיור של החברה להגנת הטבע, והרבה לטייל בכל אזורי הארץ – מצפון עד דרום. לאחר שהשלים קורס מד״צים בחופשת הקיץ של כיתה ט׳, הדריך במשך שנתיים קבוצות ילדים בחוגי הסיור. בכיתה י״א יצא למשלחת ״שגרירים צעירים״ לארצות הברית.

במהלך אותה שנה החלה התעניינותו בגיוס ל"שייטת". לאחר שעבר את המבחנים במחנה גדנ"ע צלילה היה נחוש לגבי הדרך שבחר, על אף האפשרויות הנוספות שעמדו בפניו ובקיץ 1994 התגייס איתמר ל"שייטת 13".

איתמר נפל ביום ג' באלול תשנ"ז (5.9.1997), יחד עם אחד-עשר מחבריו, במבואות הכפר אנצריה שבלבנון. גופתו נותרה בשטח ורק לאחר משא ומתן שנמשך תשעה חודשים, הושבה לקבורה בחלקה הצבאית שבבית העלמין בערד.

שמואל אליה, אביו של איתמר אליה ז״ל: ״אלה ימים מאוד מאוד צפופים ומורכבים עבורנו, אך שמחתי כשיכולתי להיענות ולהגיע לתחנה בערד. החובשים והמתנדבים היו קשובים מאוד, מנומסים ובהחלט התרשמתי שהם הגיעו על מנת לשמוע את הסיפור של איתמר. השיחה התארכה והערב קלח, הייתה התרשמות של המשתתפים וזה ניכר גם בשאלות ובהתייחסות.״

יהי זכרו ברוך.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *