העדה הדרוזית כ-4,200 יחידות דיור חדשות ביישובים הדרוזיים חורפיש וכיסרא

העדה הדרוזית כ-4,200 יחידות דיור חדשות ביישובים הדרוזיים חורפיש וכיסרא

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה צפון, בראשות ערן ניצן, אישרה למתן תוקף את תוכנית המתאר ליישוב הדרוזי כיסרא ואישרה להפקדה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה ביישוב הדרוזי חורפיש. חדשות העדה הדרוזית כ-4,200 יחידות דיור חדשות ביישובים הדרוזיים חורפיש וכיסרא

כמה דירות ייבנו ביישובים חורפיש וכיסרא לבני העדה הדרוזית

ביישוב כיסרא, אישרה הוועדה למתן תוקף את תוכנית המתאר ליישוב, הכוללת תוספת של כ-3,700 יחידות דיור, שייתנו מענה לאוכלוסייה של כ-13,300 תושבים.

תוכנית המתאר שקודמה על ידי המועצה המקומית ונערכה על ידי משרד יהלום בגליל, כוללת תוספת של כ-1,100 דונם לפיתוח היישוב.

עוד באתר כולם קבלו? מתי נכנס מענק 750 שקל לחשבון הבנק שלך

איזה בניינים ייבנו במסגרת התכנית החדשה?. 

התוכנית מאפשרת הקמת מבני מגורים של עד 4 קומות שניתן לשלב בהם תעסוקה מקומית, מסחר מקומי, תיירות מקומית וגני ילדים.

בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת הקמת כביש חדש המקשר בין השכונות והמתחמים החדשים. מה היתרון?. זה יאפשר תנועה לתחבורה ציבורית ותנועה זורמת בין היישוב הקיים להרחבתו. התוכנית מקצה שטח של כ-20 דונם, בבעלות המדינה. מה ייבנה עליה?. קריית חינוך שתשרת את כלל היישוב.

הכירו את היישוב כיסרא 

היישוב כיסרא שוכן בגליל העליון, בסמוך לפארק תעשייה תפן, ומהווה חלק מהמועצה המקומית כיסרא סמיע, ומתגוררים בו כיום כ-6,300 תושבים.

בתוך כך, בחורפיש אישרה הוועדה להפקדה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה הכוללת כ-500 יחידות דיור. מדובר בתוכנית המהווה תכנון מפורט של מתחם שלישי מתוכנית המתאר הכוללנית של חורפיש.

התוכנית שהוגשה על ידי משרד הבינוי והשיכון ונערכה על ידי משרד גורדון אדריכלים.

שטחי הבניה על כולל של כ-228 דונם והיא ממוקמת במערב היישוב. התוכנית כוללת הקמת כ-500 יחידות דיור, מבני ציבור, שטחי מסחר, ושטחים פתוחים. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-470 יחידות דיור ייבנו על קרקע מדינה. לאיזו מטררה?. למתן מענה למחוסרי דיור בישוב.

התוכנית מציעה סוגי בינוי שונים להתאמה מרבית והתחשבות בתנאים הטופוגרפיים והנופיים של המתחם. בנוסף, התוכנית כוללת מערך של שטחים פתוחים לרווחת תושבי השכונה, לשימור שטחי יער קיימים ולשיפור הנגישות וההליכתיות.

בהיבט התחבורתי, התוכנית מציעה דרך על בסיס המשך כביש הטבעת המותווה בתכנית המתאר הכוללנית.  זה לכיוון צומת כביש 8944 עם כביש 891 (צומת אלקוש).

מידע נוסף בנוגע ךתוכניות בניה ביישובי הדרוזים לעת תכנון ופיתוח מתחמים 4 ו-5 מתוכנית המתאר הכוללנית. במקביל יתווספו לשכונה חיבורים אל הישוב ממזרח ואל אזור התעסוקה מדרום. היישוב חורפיש ממוקם בגליל העליון, והוא מונה כיום כ-6,000 תושבים.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *