יוקר המחייה 2023 מענקים חדשים הטבות

יוקר המחייה 2023 מענקים חדשים הטבות

עם כניסת השנה החדשה אזרחים רבים רוצים לדעת האם לפי התכנית הכלכלית מגיע להם מענק לחשבון הבנק?. מה בכתבה?. יוקר המחייה 2023 מענקים חדשים הטבות.

איזה הנחות ומענק מגיע לי השנה? יוקר המחייה 2023 מענקים חדשים הטבות

התכנית הכלכלית של ממשלת ישראל כוללת מספר סעיפים והטבות. מי זכאי?. באופן עקרוני כל תושבי מדינת ישראל. אולם חלק מהסעיפים יזכו במענק לחשבון הבנק רק חלק מאתנו. להלן רשימת המענקים וההנחות לשנה הקרובה. מה חשוב לזכור?. בהמשך השנה ייתכנו הקלות נוספות בתשלומי מיסים ומענקים חדשים.

מס הכנסה שלילי איך מקבלים?  מי זכאי השנה?. מתי משלמים? 

מענק העבודה מאפשר לזכאים לקבל חשבון הבנק מאות עד אלפי שקלים בשנה. מה צריך לעשות?. להגיש תביעה לרשות המיסים דרך האינטרנט או בסניף הדואר. איך מקבלים פרטים נוספים?.

איך מבררים כמה מגיע לכם ומתי נכנס הכסף?. בירורים מס שלילי השנה

הקמת מענק ביטוח לאומי לשנת 2023

מענק החימום יוקדם באופן חלקי כך שהזכאים למענק יקבלו כבר כעת, במקום בחודש אוקטובר,  מתי נכנס המענק לבנק?. תשלום בסך של כ-200 שקל, על מנת לסייע להם להתמודד עם יוקר המחיה בתקופה זו של השנה. מ
מענק החימום הוא מענק בסך של 608 שקל.

כמה עולה ליטר דלק השנה?. האם יש הנחות על דלק?. 

מס הבלו על הדלק יופחת ב-10 אג' עד לסוף שנת 2023. הצעד יאפשר לבטל את ההתייקרות במחיר הדלק (הבנזין) שחלה ב-1 בינואר 2023 בסך של 9 אג' ויסייע להפחתת המחיר בהמשך השנה.

מי זכאי להנחה בארנונה השנה?. 

העלייה בתעריפי הארנונה למגורים בגובה 1.37%, שנכנסה לתוקף בחודש ינואר 2023, תוקפא. הצעד צפוי לחסוך כ-70 שקל בשנה בממוצע למשק בית.

עליית קצבאות הביטוח הלאומי לשנת 2023 

קצבאות הביטוח הלאומי עלו בחודש ינואר 2023 על פי עדכוני המדדים. מרבית הקצבאות עודכנו בשיעור של 5.3%, לפי עדכון מדד המחירים לצרכן, וקצבאות הנכות התעדכנו בשיעור של 9.8%.

הנחה בתשלומי ביטוח לאומי לשכירים ועצמאים

מדרגות הגבייה של הביטוח הלאומי ומס הבריאות עודכנו בחודש ינואר 2023 בשיעור של 12.5% בהתאם לשיעור עליית השכר הממוצע. כלל העובדים ששכרם החודשי גבוה מ-6,331 שקל יהנו מהפחתה בשיעור ההפרשה לדמי ביטוח לאומי ומס בריאות של עד 67 שקל בחודש.

הפחתת מסים לשנת 2023 כמה מגיע?. 

מדרגות מס הכנסה עודכנו בחודש ינואר 2023 בהתאם לעדכון במדד המחירים לצרכן. בנוסף התעדכן שווי נקודות זיכוי, ושווי הנקודה עלה מ-223 שקל ל-235 שקל.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *