כלבת בישראל 2023 איפה יש? איך נזהרים

כלבת בישראל 2023 איפה יש? איך נזהרים

חדשות בריאות בצפון ישראל. מה מודיע משרד הבריאות?. באזור שמורת תל דן, סמוך ליישוב רג'ר, גליל העליון, כך מודיע המערך הארצי לבריאות הסביבה לשכת בריאות נפת צפת. מה בכתבה?. כלבת בישראל 2023 איפה יש? איך נזהרים.

הנחיות משרד הבריאות כלבת בישראל 2023 איפה יש? 

על כל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט בתאריכים המפורטים בהודעה לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו.

איך גילו את המחלה בצפון? 

ביום רביעי 04/01/2023 התקבלה הודעה על תן נגוע בכלבת, שנמצא באזור שמורת תל דן, בסמוך ליישוב רג'ר, בגליל העליון. נכון לרגע זה, לא ידוע על אנשים שנחשפו לתן.

עוד באתר  מתי נכנס השנה מענק 750 שקל

במשרד הבריאות מבקשים מכל מי שהיה במגע עם הכלב החולה או בעל חיים משוטט או שבעלי החיים שברשותו באו במגע עם הכלב או בע״ח משוטט באזור, בין התאריכים 18.12.2022 עד 01.01.2023 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת.

לאן מתקשרים?. טלפון 04-6994257, 04-6994200 או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו.

לשם מה צריך לפנות?. על מנת שגורמי המקצוע יבחנו את הצורך במתן טיפול מונע. בשעות הערב ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.

הורים לילדים שימו לב להודעת משרד הבריאות

כמו כן, הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם האם באו במגע עם בעלי חיים חשודים, ולפנות בדחיפות ללשכת הבריאות במידת הצורך.

בנוסף, מתבקשים בעלי חיות מחמד ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, על מנת לוודא האם בעל החיים חוסן.

משרד הבריאות מבקש להעביר את המידע על האירוע למבקרים באזור וביישובים הסמוכים.

משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים. מה צריך לעשות?. לשטוף באופן מידי את האזור במים זורמים וסבון. מה עוד?.  לחטא בחומרי חיטוי וכאמור, לפנות ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

סיקור חדשות בצפון וידיעות מקומיות באתר החדשות של ישראל. דיווחים, אירועים, חדשות משרדי הממשלה, בינוי בינוי ופרויקטים לבניה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *