דירות חדשות בירושלים הדמיה המגדל ברחוב אגרון קרדיט משרד איאן באדר אדריכלים בעמ

דירות חדשות בירושלים 700 יחידות אושרו לבניה

דירות חדשות בירושלים 700 יחידות אושרו לבניה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה ירושלים, בראשות שירה תלמי באבאי, החליטה להפקיד תוכניות להתחדשות עירונית בנוסף, החליטה הוועדה על הגבלת הוצאת היתרי בניה במתחם בשכונת ארמון הנציב המיועד להתחדשות עירונית. חדשות נדל"ן דירות חדשות בירושלים 700 יחידות אושרו לבניה.

איפה בונים דירות חדשות בירושלים?. 

ברחוב שלמה בן יוסף 22-48 החליטה הוועדה על הפקדת תוכנית הכולל תשעה מבני שיכון ובהם 97 יחידות דיור. התכנית החדשה מציעה שלושה מגדלים בגובה מרבי של עד 30 קומות.

סה"כ ומוצעות בו 408 יחידות דיור וחזית מסחרית- ציבורית הפונה לרחוב שלמה בן יוסף.

כ-82 יחידות דיור מתוך כלל יחידות הדיור תהיינה דירות קטנות. כמו כן, התוכנית שמה דגש על המרחב הציבורי בתחומה ומציעה שטחים ציבוריים בהיקף של כ-1,800 מ"ר. מבנים ומוסדות ציבור ושטח ציבורי פתוח, שטחים ציבוריים פתוחים וכן מעברים עבור כלל תושבי השכונה.
התוכנית הוגשה על ידי אחוזת ירושלים בניה ויזמות בע"מ ונערכה על ידי סטודיו o2a אדריכלים בע"מ.

דירות חדשות בירושלים הדמיה המגדל ברחוב אגרון קרדיט משרד איאן באדר אדריכלים בעמ
דירות חדשות בירושלים הדמיה המגדל ברחוב אגרון קרדיט משרד איאן באדר אדריכלים בעמ

מגדל בגובה 24 קומות ברחוב אשר בירושלים

ברחוב אשר 2-6 בשכונת בקעה החליטה הוועדה על הפקדת תוכנית המציעה מגדל בגובה של עד 24 קומות שישלב בקומות התחתונות שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של כ-4000 מ"ר, וכן מבנה למגורים בגובה של עד 9 קומות. סה"כ מוצעים כ-140 יחידות דיור. 28 מתוך כלל יחידות הדיור תהיינה דירות קטנות. כיום מצויים במתחם, שלושה מבני שיכון ובהם 48 יחידות דיור שיפונו לטובת הפרויקט החדש.
כמו כן, התוכנית מציעה שיפור של המרחב הציבורי בתחומה ע"י הרחבת הדרכים ברחובות הסמוכים, למוסדות ציבור עבור שלוש כיתות מעון ו-100 מ"ר לטובת שימושי קהילה ותרבות, ושטח ציבורי פתוח לטובת כלל תושבי השכונה.

התוכנית הוגשה על ידי י.ד.ברזני, ונערכה על ידי יגאל לוי – אדריכלים.

רחוב אגרון מחדש את פניו עם מגדל מגורים משולב

מפגש הרחובות המלך ג'ורג' ואגרון עומדת בפמני התחדשות עירונית. הוועדה החליטה על הפקדת תוכנית להקמת מגדל בן 30 קומות הכולל 140 יחידות דיור. בנוסף לדירות, תשולב חזית מסחרית-ציבורית הפונה לרחוב המלך ג'ורג'. 28 מתוך כלל יחידות הדיור תהיינה דירות קטנות.

התוכנית החדשה קודמה בהתאם למדיניות הבינוי לאורך צירי רכבת קלה.

כיום מצויים במתחם מבנה יחיד ובו 40 יחידות דיור ושטח מסחרי שיפונו לטובת הפרויקט החדש.

התוכנית הוגשה על ידי חברת ענב-יזום אגרון ונערכה על ידי משרד איאן באדר אדריכלים בע"מ.

עוד באתר הוט סינמה 1+1 אשראי כרטיס מתנה

מה יבנו ברחוב אלקחי?.

בתוך כך, החליטה הוועדה על ארכת תקופת הגבלת הוצאת היתרי בנייה במתחם אלקחי 4-10, ודרזנר 2-12,13, בארמון הנציב זאת לשם מתן עדיפות לקידום תכנית להתחדשות בראייה כוללת. מדובר במתחם בשטח 17 דונם הכולל עשרה מבני שיכון וותיקים ובהם 180 יחידות דיור, והתוכנית החדשה מציעה כ-800 יחידות דיור, שטחים פתוחים ושטחים למבני ציבור.

הדיירים בעד או נגד?. 

בחודש אוגוסט 2021 החליטה הוועדה המחוזית על עצירת היתר מכוח תמ"א 38 במתחם. למה?. על מנת לתת עדיפות לקידומה של תכנית כוללת לפינוי בינוי.

בדיון ביום שני הובהר כי מרבית הדיירים במתחם מעוניינים בקידום תכנית לפינוי בינוי. בנוסף, הגיעו אף להסכמות עם דיירי המתחם תמ"א 38.

על כן החליטה הוועדה המחוזית על המשך המגבלות להוצאת היתרים וזאת לתקופה של 18 חודשים נוספים. בהחלטתה ציינה הוועדה כי תוספות בנייה נקודתיות לא ממצות את הפוטנציאל התכנוני של ההתחדשות במתחם. אך הוסיפה, שעשויות לסכל את התכנית להתחדשות עירונית במתווה של בינוי פינוי.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *