ריבית בנק ישראל היום כמה יוצא ריבית פריים

ריבית בנק ישראל היום כמה יוצא ריבית פריים 2022

בשורה יקרה לכל מי שמחזיר הלוואות ומשכנתאות בישראל. הוועדה המוניטרית החליטה ב-03/10/2022 להעלות את הריבית ב-0.75 נקודות האחוז לרמה של 2.75%. ריבית בנק ישראל היום כמה יוצא ריבית פריים 2022.

למה היא שוב עולה? ריבית בנק ישראל היום כמה יוצא ריבית פריים 2022

במשק הישראלי נרשמת פעילות כלכלית איתנה, המלווה בשוק עבודה הדוק תוך עלייה בסביבת האינפלציה.
לכן, הוועדה החליטה להמשיך בתהליך ייקור הכסף במשק.

איך קובע הבנק את קצב העלאת הריביות במשק?. לפי ההחלטה הקצב ייקבע בהתאם לנתוני הפעילות והתפתחות האינפלציה, זאת על מנת להמשיך ולתמוך בהשגת יעדי המדיניות.

עוד באתר – מעודכן אונליין ריבית פריים היום כמה עולה להחזיר משכנתא?

חדשות כלכליות מה מצב המשק בישראל?

הפעילות הכלכלית במשק איתנה. האינדיקטורים לפעילות הכלכלית במשק ממשיכים גם הם להעיד על פעילות מוגברת ורמת התוצר גבוהה מהמגמה שהייתה חזויה בטרם משבר הקורונה.

המאזן המצרפי של סקר המגמות בעסקים של הלמ"ס לחודש אוגוסט. מה לומדים מנתון זה?.  ממשיך להצביע על הערכות חיוביות של עסקים ביחס למצבם.

ריבית בנק ישראל היום כמה יוצא ריבית פריים 2022
ריבית בנק ישראל היום כמה יוצא ריבית פריים 2022

 

לאור התמתנות הלחצים בשרשראות האספקה בעולם, חברות בענפי התעשייה והבינוי דיווחו על ירידה מתמשכת ומשמעותית במגבלת הציוד וחומרי הגלם, אולם רמת המגבלה נותרה עדיין גבוהה בהשוואה לערב משבר הקורונה.

האם ענף התיירות מתאושש מהמשבר?

ענף התיירות ממשיך גם הוא במגמת ההתאוששות כאשר מספר הלינות במלונות כבר קרוב לרמתו טרם המשבר, למרות הרמה הנמוכה יחסית של תיירים נכנסים לישראל. יצוא הסחורות ממשיך לשהות ברמה הגבוהה מזו ששררה ערב משבר הקורונה ויצוא השירותים ממשיך לעמוד על רמה גבוהה מאוד. יבוא הסחורות מצוי גם הוא ברמה גבוהה בכל רכיביו.

מה קורה בשוק המניות בישראל? 

בשוק ההון המקומי נרשמו ירידות שערים במדדי המניות, תשואות איגרות החוב הממשלתיות הארוכות עלו ומרווחי האג"ח התאגידיות התרחבו, זאת בדומה למגמה בעולם . לפי סקר המגמות של הלמ"ס קשיי המימון בקרב העסקים בגדלים השונים ממשיכים להיות נמוכים יחסית בכל המגזרים.

 

סיקור החלטות וחדשות כלכליות בגובה העיניים בישראל. ריבית בנק ישראל היום כמה יוצא ריבית פריים מחשבון משכנתאות הלוואות 2022 כל המידע אודות שערי הריבית במשק הישראלי מעודכן יומית חישוב תשלומים

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *