תוכנית המתאר מודיעין אושרה חדשות מכבים רעות מודיעין

תוכנית המתאר מודיעין אושרה תוספת של 39,000 יחידות דיור

תוכנית המתאר מודיעין אושרה תוספת של 39,000 יחידות דיור

הוועדה המחוזית מרכז החליטה לאשר למתן תוקף את תוכנית המתאר לעיר מודיעין מכבים רעות. התוכנית כוללת תוספת של עד- 39,000 יחידות דיור להיקף אוכלוסייה של כ-רבע מיליון תושבים. בנוסף, כוללת התוכנית תוספת של כ-1.7 מיליון מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, הקמת מרכז רפואי אזורי, מרכז אקדמי ורובע עסקים חדש. כל הפרטים על הבניה הצפויה לאור תוכנית המתאר מודיעין אושרה תוספת של 39,000 יחידות דיור.

העתיד של העיר תוכנית המתאר מודיעין

התוכנית חלה על כל מרחב התכנון של העיר, בשטח של 50 אלף דונם כאשר מתוכם כ-22 אלף דונם נשמרים כשטחים פתוחים. ותהווה מדיניות ארוכת טווח לתכנון ולפיתוח העיר.
בנוסף להוספת יחידות הדיור למגורים בתמהיל מגוון, התוכנית מחזקת את העירוניות ע"י יצירת שלד ברור המחבר בין חלקי היישוב, בדגש על רציפות בין השכונות.

עוד באתר – האפליקציה הסודית שתגלה לכם היכן נמצא בן הזוג האישה או הבעל 

איך זה יקרה? תוך יצירת מערכת דרכים עירונית נגישה ומקושרת הן ע"י העדפה לתחבורה ציבורית והן לרוכבי אופניים. בתוך המרחב העירוני.

תוכנית המתאר מודיעין אושרה חדשות מכבים רעות מודיעין
תוכנית המתאר מודיעין אושרה חדשות מכבים רעות מודיעין

ומה באשר לאקלים?. התוכנית קובעת עקרונות תכנון לרחובות מוצללים המקשרים בין השטחים הפתוחים העירוניים למרחב הבנוי.

עסקים ותעסוקה בעיר מודיעין מכבים רעות

התכנית שאושרה קובעת הקמת רובע עסקים חדש בחלק הצפון-מערבי של העיר המבוסס על עירוב שימושים שישלב מגורים, תעסוקה, מסחר, תרבות ופנאי וכן מוסדות ציבור.

הם יהיו החוליה המקשרת בין העיר הקיימת לפארק הטכנולוגי המתפתח ולשטחים הירוקים הסובבים את העיר.

ומה ייבנה בסמוך למרכזי העסקים והתעסוקה? בצמוד לרובע העסקים החדש, מציעה התוכנית הקמת מוסדות עוגן מטרופוליניים:

  • מרכז רפואי אזורי ומרכז אקדמאי
  • הארכת קו הרכבת הקיים כשלוחה תת קרקעית מתחנת מודיעין מרכז לכיוון רובע העסקים החדש. אשר יאפשר נגישות מירבית למרכז הרפואי האזורי ולמרכז להשכלה גבוהה.

כמו כן, התוכנית שמה דגש על שמירת השטחים הפתוחים הרבים הקיימים בתחומה המוניציפלי של העיר וכוללת הנחיות לשמירתם ליצירת רצף פתוח ואיכותי, לשמירת הקשר ליערות קק"ל העוטפים את העיר ולחיזוק המסדרון האקולוגי הארצי החוצה את העיר. התוכנית קובעת, כי הגבעות הדרומיות הצופות על עמק איילון, שהן חלק מהמסדרון האקולוגי, יהיו גן לאומי.

עוד באתר אוצרות אבודים בישראל מטבע רומי משנת 144 לספירה מסדרת גלגל המזלות

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *