אחוז הצבעה בחירות לעירייה

מערכת לניהול בחירות ברשויות מקומיות ומועצות אזוריות

מערכת לניהול בחירות ברשויות מקומיות ומועצות אזוריות

הצבא צועד על קיבתו, הקהל צועד על ניצחונות והישגים ומערכות לבחירת ראש עיר וחברי מועצת העיר חייבת להתבסס על מערכת טכנולוגית מתקדמת. מה אפשר ללמוד ממכרז משרד הפנים אודות מערכת לניהול בחירות ברשויות מקומיות ומועצות אזוריות. בחירות 2023 חדשות ועדכונים, מועמדים לראש העיר. 

מערכת לניהול בחירות ברשויות מקומיות ומועצות אזוריות
מערכת לניהול בחירות ברשויות מקומיות ומועצות אזוריות

אולי יעניין אתכם גם – טיולים חינם עם מדריך 

משרד פנים פרסם מכרז להקמת מערכת לניהול בחירות ברשויות מקומיות 2023 ומועצות אזוריות

את המכרז פרסם בשנת 2019 מנהל ארגון ומשאבי אנוש – אגף בכיר טכנולוגיות דיגיטליות ומידע. הוא נקרא מכרז מס' 5/2019. מה מטרת המכרז וכיצד הוא ישפיע על הבחירות הקרובות ? מדובר באתגר טכנולוגי שמטרתו הקמת הקמה ותחזוקה של מערכת לניהול בחירות ברשויות מקומיות ומועצות אזוריות. הנה כמה ממאפייני מערכת המחשוב שאמורה לנהל את מערכת 2023:

העדפת תוצרת אזורי עדיפות לאומית – בהתאם לאמור בתקנות חובת המכרזים (העדפת תוצרת אזורי עדיפות לאומית) התשנ"ה- 1995. המציעים שאחד מהם זוכה יצרפו אישור רואה חשבון העונה על דרישות התקנות דלעיל למעטפת המקור.

כך נבחר ראש עיר הקדמה השפעת הקדמה הטכנולוגית על טוהר הבחירות

אז מה ניתן ללמוד מיעדי המערכת החדשה ? הנה כמה מסקנות חשובות אשר ישפיעו מן הסתם על טוהר הבחירות, ספירת הקולות ובעיקר על רעשי הרקע והערעורים לוועדת בחירות המרכזית.

1. בניה של מערכת אשר תישען על טכנולוגיות שיאפשרו ייעול תהליכים בכפוף למגבלות החוק ודרישות אבטחת מידע.
2. מחשוב תהליכים המבוצעים כיום ידנית באופן מלא או חלקי.
3. השגת יכולות של הפקת מידע ניהולי ודוחות תפעוליים בחתכים שונים ע"י משתמש הקצה.
4. שיפור יכולת השליטה והבקרה הניהולית והתפעולית בתהליכי העבודה, לרבות ניתוב אוטומטי ומוגדר מראש של תהליכים, ניהול משימות, התראות, תזכורות, תאריכים ועוד.
5. צמצום תהליכי קלט ידני של נתונים והפחתת שימוש בנייר על-ידי מעבר לקליטה אלקטרונית של מסמכים בשילוב עם סריקת מסמכים פיזיים בתהליכי העבודה, וניהולם כחלק אינהרנטי מהתהליך בכפוף לשינויי חקיקה שיאפשרו זאת בהיבט החוקי.
6. שיפור חוויית המשתמש במערכת.

הולכים להצביע ? מה מסתתר מאחורי הפתק שלכם ? איך ינוהלו הבחירות למועצת העיר 2023 ? 

הבחירות להסתדרות הכללית ינוהלו באופן דיגיטלי וללא פתקי הצבעה מנייר. אפשר ללמוד לא מעט מהבחירה של ההסתדרות הכללית במערכת דיגיטלית היקפית. היא מאפשרת קבלת תוצאות בזמן אמת על אחוזי ההצבעה ויותר חשוב מכל דבר אחר – היא חוסכת את מאות אלפי הפתקים, הניירת וספירת הקולות האין סופית ולילות השימורים. מתי נזכה למערכת דומה בבחירות לכנסת או לעירייה? עניין של זמן. גם זה יקרה. הטכנולוגיה קיימת ואי אפשר יהיה לעצור אותה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *