תאונות דרכים סטטיסטיקה

תאונות דרכים סטטיסטיקה : 45% מהציבור מפחד להיקלע לתאונה

תאונות דרכים סטטיסטיקה : 45% מהציבור מפחד להיקלע לתאונה

על רקע המשבר והמגפה בשנתיים האחרונות כמעט שכחנו שיש כאן גם תאונות דרכים. סקר חדש של עמותת אור ירוק , חושף נתון מעניין באשר לעמדות הציבור באשר לזהירות בדרכים. תאונות דרכים סטטיסטיקה : 45% מהציבור מפחד להיקלע לתאונה.

תאונות דרכים סטטיסטיקה
תאונות דרכים סטטיסטיקה

הישראלים מפחדים מתאונות דרכים. אבל מה הם עושים בנוגע לנהיגה זהירה ?

כמחצית מהציבור במרכז מודים: הכי פוחדים מתאונות דרכים

45% מהנשאלים מהמרכז מודים כי החשש הכי גדול שלהם הוא להיפגע בתאונת דרכים, יותר מאירועי טרור, יותר מהחשש להידבק בקורונה ויותר מכל תחום אחר, כך עולה מסקר חדש של עמותת אור ירוק. מהסקר שבוצע על ידי מכון המחקר "מאגר מוחות" ונועד לבחון את עמדות הציבור בנוגע לטיפול בנושא תאונות הדרכים בישראל, עולה כי 33% מהציבור מהמרכז חושש מאירועי טרור ופיגועים ורק 13% מביעים חשש מהקורונה.

עוד באתר  – חדשות ראש העין 

סקר בנושא תאונות דרכים בישראל בקרב תושבי המרכז 

  • עוד עולה מתוצאות הסקר באזור המרכז:
    45% מהנשאלים הכי חוששים מתאונות הדרכים, 33% מאירוע טרור או מלחמה ו-13% הכי חוששים מהקורונה.
  • כשהנשאלים נתבקשו לתת ציון להתמודדות הממשלה עם תאונות הדרכים הם העניקו את הציון הממוצע 3.93 (בסולם של 1-10). בנוסף, 75% מהמשיבים העניקו ציון נמוך (בין 1-5) להתמודדות הממשלה במאבק בתאונות הדרכים.
  • 52% מהנשאלים מהמרכז – מעל מחצית מהמדגם, טענו כי יש למנות שר שיעסוק רק בבטיחות בדרכים.
  • 41% מהנשאלים חושבים שהפתרון הוא ענישה קשה יותר לעברייני תנועה, 20% חושבים שהפתרון הוא שיפור התשתיות בכבישים האדומים, 19% חושבים שיש להוסיף שוטרים וניידות להגברת ההרתעה ו-20% חושבים ששיפור התחבורה הציבורית הוא הפתרון לתאונות הדרכים.
  • 69% מהנשאלים מאמינים כי האחריות לתאונות הדרכים שווה בין משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ובין הנהגים.

הנתונים בכתבה. המחקר בוצע באמצע חודש אוקטובר 2021 באמצעות סקר אינטרנטי באמצעות פאנל קבוע רב משתתפים. מספר משתתפים 504 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה. מתוכם 402 יהודים ו-102 ערבים, המהווים מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה במדינת ישראל. טעות הדגימה ביחס לאומדנים השונים היא 4.4%.

חדשות בראש העין אתר המקומון, ידיעון במגוון נושאים- דירות למכירה בראש העין, ספר טלפון מקומי בראש העין. אינדקס בעלי מקצוע.

עוד באתר הדברת נמלי אש נמלים אדומות מה עושים במקרה של עקיצה?

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *